Dům Dětí a Mládeže Větrník


Dům Dětí a Mládeže Větrník je školské zařízení s dlouholetou tradicí poskytující zájmové vzdělávání, jehož účastníky jsou především děti, žáci a studenti. Našimi klienty jsou i dospělí účastníci a senioři.

Každý rok otevíráme asi 100kroužků, pořádáme celou řadu kurzů, seminářů, akcí pro veřejnost a umožňujeme talentovaným lidem zúčastnit se soutěží. Připravujeme příměstské, pobytové i putovní tábory.

Během roku pořádáme akce pro širokou veřejnost. Známá je Malá a Velká Ťapka v pohádkovém lese, Podzimní malá a velká Ťapka, Masopustní sobota, Advent s Větrníkem a další.

Nejdůležitější oblastí je ale naše pravidelná zájmová činnost v různých odvětvích: 

 • přírodovědných a ekologických
 • výtvarných, keramických a řemeslných
 • hudebních a tanečních
 • počítačových a modelářských
 • sportovních a turistických
 • dramatických a loutkohereckých


CO U NÁS NAJDETE?


Kroužky a kurzy – vzdělávací zájmové kroužky pro děti od samotné, ale i s doprovodem od 3 do 18 let a pravidelné i jednorázové kurzy pro dospělé či více generací

Programy pro ZŠ a MŠ – připravujeme výukové programy pro školy a školky s tématy prevence, tvoření, přírodovědná oblast, technická a zábavná témata.

Příměstské, pobytové a putovní tábory – v rámci jarních, letních a podzimních prázdnin pořádáme tematické tábory a projektové dny

Vzdělávání externistů – vzdělání pro externisty z dalších DDM 

Ubytování – poskytujeme ubytování v ubytovně v Oldřichově v Hájích a v kompletně zrekonstruovaných chatkách nedaleko přehrady Souš. Prostory jsou vhodné jak k rekreaci jednotlivců, tak ke školním výletům, školám v přírodě, team buildingům a jiným skupinovým aktivitám. 

Zahrada – pro veřejnost i pro školní skupiny nabízíme volně přístupnou zahradu s herními a naučnými prvky, venkovní třídou, broučími domečky a ptačí pozorovatelnou. 

Recyklační dvorek – nejen pro místní komunitu nabízíme možnost širší recyklace odpaduVíce o partnerovi


facebook      instagram      website 

 

 

 

PROGRAM PRO EDUCA KIDS 2023


Úterý 10. 10.
8:00; 9:00; 10:00; 11:00; 12:00

Dům Dětí a Mládeže Větrník
pro školní kolektivy I. stupeň ZŠ, kapacita 25 dětí 
nutná předchozí rezervace na zuzana.kyselova@ddmliberec.cz

VODA A VZDUCH

Žáci si formou jednoduchých pokusů vyzkouší vybrané základní vlastnosti vody a vzduchu.
V rámci programu si každé dítě bude dělat svůj vlastní pokus. Pro příklad si vyzkouší var vody pod tlakem, povrchové napětí vody, kapilární jevy, atmosférický tlak a další.

Délka programu 30 min.


Středa 11. 10.
8:00; 9:00; 10:00; 11:00; 12:00

Dům Dětí a Mládeže Větrník
pro školní kolektivy I. stupeň ZŠ, kapacita 25 dětí 
nutná předchozí rezervace na zuzana.kyselova@ddmliberec.cz

VODA A VZDUCH

Žáci si formou jednoduchých pokusů vyzkouší vybrané základní vlastnosti vody a vzduchu.
V rámci programu si každé dítě bude dělat svůj vlastní pokus. Pro příklad si vyzkouší var vody pod tlakem, povrchové napětí vody, kapilární jevy, atmosférický tlak a další.

Délka programu 30 min.


Mám zájem čerpat výhody a slevy v rámci Educa Kids?

Možnost čerpat výhody a slevy na vstupné získá zájemce jednoduchou registrací v rámci Educa Kids zde. Osoby mladší 15 let musí být přidány v rámci registrace zákonným zástupcem.

Mám zájem účastnit se programu s omezenou kapacitou a nutnou předchozí rezervací?

Na programy s omezenou kapacitou je nutné se nejprve registrovat a následně přihlásit zasláním e-mailu na adresu registrace@educaweek.cz.

V případě, že jste veřejnost = jednotlivci, do Předmětu uveďte „KIDS + název programu“. V těle následně uveďte název organizace, zvolený čas programu, jména a věk každého účastníka, a telefonní kontakt zodpovědné osoby (pro případ organizačních změn).
Příklad přihlašovacího e-mailu:
Předmět mailu: KIDS - Jak se staví muzeum
Tělo mailu:
Severočeské muzeum
14:00
Jan Novák - doprovod, tel.: 731 001 001
Jana Nováková - 8 let
Radek Pilný - 9 let
Následně od týmu EDUCA KIDS obdržíte potvrzení rezervace účasti.
Při návštěvě doprovodného programu či čerpání výhody u vybrané organizace Vám bude u vstupu nabídnutý malý dárek, žlutý náramek "I LOVE EDUCA". Tento náramek potvrzuje Vaši registraci a lze se s ním prokazovat při návštěvách dalších partnerů.

V případě, že objednáváte program pro třídní kolektiv či organizovanou skupinu s doprovodem. Registrace bude probíhat u dané organizace, která tento program pořádá.

Kontaktní údaje pro přihlášení:

 • Severočeské muzeum – Objednávkový formulář zde
 • Oblastní Galerie Libereclektorske@ogl.cz
 • Krajská Vědecká Knihovna -  tel. +420 482 412 162
 • IGI Vratislavice - eva.rihova@igivratislavice.cz nebo tel. +420 770 168 322
 • DDM Větrník -  zuzana.kyselova@ddmliberec.cz Do předmětu napište prosím EDUCA WEEK DDM VĚTRNÍK. V těle emailu uveďte název vaší organizace, zvolený čas programu, počet a přibližný věk účastníků, dále je potřeba telefonní kontakt zodpovědné osoby (v případě organizačních změn)
 • Město Liberec - na tel.: +420 485 101 709 či na mailové adrese info@visitliberec.eu

Do Předmětu uveďte „KIDS + název programu“. V těle následně uveďte název organizace, zvolený čas programu, počet a přibližný věk účastníků, a telefonní kontakt zodpovědné osoby (pro případ organizačních změn).

Následně od organizace obdržíte potvrzení rezervace účasti Vašeho kolektivu.

zpět