MĚSTO ČESKÁ LÍPA


Současná Česká Lípa láká k návštěvě svým zachovalým historickým jádrem, které je městskou památkovou zónou. Zastavit se můžete ve vlastivědném muzeu a galerii, které najdete v bývalém augustiniánském klášteře, založeném vévodou Albrechtem z Valdštejna. Cestou neopomeňte ani baziliku Všech svatých a loretánskou kapli s rozlehlou klášterní zahradou. Historii středověké České Lípy poznejte v archeologickém muzeu Šatlava nebo navštivte interaktivní Centrum textilního tisku u hradu Lipý a vyzkoušejte si zde tradiční potiskování textilu.

V České Lípě najdete i řadu dalších sakrálních památek, areál hradu Lipý se sousedním renesančním Červeným domem, další historické domy se zdobnými fasádami. Krásným místem k aktivnímu odpočinku, pozorování veverek nebo tichému čtení knížky je rozlehlý Městský park s hudebním pavilonem a několika památníky. 

Česká Lípa je rovněž městem, které si rozumí s kulturou, sportem. Jako centrum Českolipska nabízí ideální výchozí podmínky pro poznávání přírodních a kulturních krás tohoto pestrého regionu.


Objevte krásy města na Ploučnici se svým osobním audioprůvodcem Smart Guide ve vašem telefonu. Díky němu se ve městě neztratíte, najdete hlavní památky i skryté perly a budete se cítit v bezkontaktním bezpečí. Nainstalujte si ve svém chytrém telefonu aplikaci Smart Guide a vydejte se poznat Českou Lípu zblízka.

Poznejte Českou Lípu také hravě. Stáhněte si do svého mobilního telefonu aplikaci Skryté příběhy a v ní vyhledejte českolipskou hru s názvem Čelist velryby. Příjemnou procházkou spojenou s luštěním šifer poznáte město hravě.
 


Více o partnerovi


facebook      instagram      youtube      website 

zpět