HRAD LIPÝ


Hrad Lipý byl založen rodem Ronovců koncem 13. století v údolí řeky Ploučnice. Nalézá se v historickém centru města a je součástí městské památkové zóny, nádvoří hradu slouží také jako scéna pod širým nebem pro kulturní akce.

V současné době je pro návštěvníky připraven prohlídkový okruh, který umožňuje prohlídku nádvoří s prezentací pozůstatků hradní architektury, návštěvu unikátních gotických sklepení s drobnou ukázkou archeologických nálezů. V jediné dochované stavbě hradu Lipý – branské věži, je instalována expozice připomínající život na hradě Lipý na přelomu 19. a 20. století.  

Více o partnerovi

 

facebook      instagram      youtube      website 

 

 

 

PROGRAMY PRO EDUCA KIDS 2022


Pondělí – neděle
10. – 16. 10.

celodenně

Vodní hrad Lipý
U Vodného hradu 63, 470 01 Česká Lípa
ipro děti 6 -17 let a dospělé
bez předchozí rezervace

PŘÍBĚH VODNÍHO HRADU

Vstupné: zdarma
Odkaz: na: www.lipy.cz

Obsah programu:
Vlastivědný spolek Českolipska společně s městem Česká Lípa 
a Regionálním turistickým informačním centrem připravil venkovní panelovou výstavu nazvanou Příběh vodního hradu. Při procházce kolem hradu Lipý se tak můžete díky informačním panelům hravou formou dozvědět zajímavé informace o tom, jak se hrad stavěl a jak se na něm žilo, ale také jak vypadalo jeho předhradí a proč mu říkáme vodní hrad. Výstava je k vidění až do konce října 2022. 


Mám zájem čerpat výhody a slevy v rámci Educa Kids?

Možnost čerpat výhody a slevy na vstupné získá zájemce jednoduchou registrací v rámci Educa Kids zde. Osoby mladší 15 let musí být přidány v rámci registrace zákonným zástupcem.

Mám zájem účastnit se programu s omezenou kapacitou a nutnou předchozí rezervací?

Na programy s omezenou kapacitou je nutné se nejprve registrovat a následně přihlásit zasláním e-mailu na adresu registrace@educaweek.cz.

V případě, že jste veřejnost = jednotlivci, do Předmětu uveďte „KIDS + název programu“. V těle následně uveďte název organizace, zvolený čas programu, jména a věk každého účastníka, a telefonní kontakt zodpovědné osoby (pro případ organizačních změn).
Příklad přihlašovacího e-mailu:
Předmět mailu: KIDS - Jak se staví muzeum
Tělo mailu:
Severočeské muzeum
14:00
Jan Novák - doprovod, tel.: 731 001 001
Jana Nováková - 8 let
Radek Pilný - 9 let
Následně od týmu EDUCA KIDS obdržíte potvrzení rezervace účasti.
Při návštěvě doprovodného programu či čerpání výhody u vybrané organizace Vám bude u vstupu nabídnutý malý dárek, žlutý náramek "I LOVE EDUCA". Tento náramek potvrzuje Vaši registraci a lze se s ním prokazovat při návštěvách dalších partnerů.


V případě, že objednáváte program
pro třídní kolektiv či organizovanou skupinu s doprovodem, do Předmětu uveďte „KIDS + název programu“. V těle následně uveďte název organizace, zvolený čas programu, počet a přibližný věk účastníků, a telefonní kontakt zodpovědné osoby (pro případ organizačních změn).

Následně od týmu EDUCA KIDS obdržíte potvrzení rezervace účasti Vašeho kolektivu.

zpět