MĚSTO HRÁDEK NAD NISOU

město v srdci Trojzemí 


Město Hrádek nad Nisou leží na hranici tří států – České republiky, Německa a Polska. Bod, kde se hranice těchto států setkávají, se nazývá bod trojmezí. Česko má takové body čtyři. Zatímco jiné leží ukryté v lesích nebo na vysokém kopci, k tomu hrádeckému vás přivede pohodlná asfaltová cesta. Od centra města je vzdálený zhruba 2 kilometry. Toto ikonické místo je cílem mnoha návštěvníků. Není to ale jediné, co Hrádek nad Nisou nabízí. Ve městě i jeho okolí je řada zajímavých míst, která rovněž stojí za návštěvu. Díky své poloze je ideálním výchozím bodem pro výlety do Lužických hor a Žitavských hor či poznávání sousedního Polska a Saska.Velmi vyhledávaným je také rekreační areál Kristýna. Především v létě láká ke koupání a dalším vodním sportům stejnojmenné jezero s trvale vynikající kvalitou vody. Blízké i vzdálenější okolí protíná síť cyklostezek vhodných i pro in-line bruslení. Mimo sezónu se pak Kristýna mění v nádherné místo lákající k procházkám.

Nemůžeme opomenout ani samotné centrum města, kde mohou návštěvníci obdivovat řadu zajímavých staveb. Historických i těch novodobých, které se pyšní zajímavou architekturou. Přímo na Horním náměstí najdeme obnovený morový sloup, dlažby ze starých cest, nebo staletou studnu. Klenotem centra je barokní kostel sv. Bartoloměje, neméně zajímavý je i novogotický Chrám Pokoje

Hrádek nad Nisou a jeho okolí je rájem cyklistů i pěších turistů. Využít mohou velké množství značených stezek nejrůznějších obtížností. 

S turistickými zajímavostmi, památkami nebo historií města se můžete podrobně seznámit ve virtuálním průvodci. To nejzajímavější z Hrádku nad Nisou a okolí prezentuje prostřednictvím desítek atraktivních fotografií i hlasovým komentářem. EDUCA KIDS na ZŠ Lidické v Hrádku nad Nisou


ZŠ Lidická si připravila pro všechny předškoláčky z Hrádku nad Nisou projektový den v rámci EDUCA KIDS, během kterého navštíví šest stanovišť, kde se seznámí s moderním způsobem výuky na škole. O děti se budou starat nejen učitelé, ale i žáci 9. tříd, kteří je celé dopoledne budou doprovázet a pomáhali jim s úkoly.

Každé stanoviště bude zaměřeno na jiné aktivity, ale všechny budou připraveny formou kreativních dílen nebo her na rozvoj dovedností. Využijeme maximálně možnosti vybavení školy – robotickou učebnu, učebnu přírodních věd, specializované učebny jazyků, školní dílny a tělocvičnu.

Celý projekt je rozdělen do dvou dnů, protože na akci pozveme všechny hrádecké mateřské školy – MŠ Oldřichovská, MŠ Liberecká, MŠ Donín, MŠ Loučná a MŠ Václavice. 

 Více o partnerovi


facebook      instagram      website 


 

zpět