Spolkové centrum a knihovna v korunách stromů


Od roku 2021 stojí v centru Vratislavic nad Nisou jedinečná budova knihovny a spolkového centra. IGI VRATISLAVICE vyrostlo na místě původního brownfieldu - bývalé římsko-katolické fary z roku 1914 a hrdě nese odkaz významného rodáka Ignaze Ginzkeye.

Na stropě knihovny v 2. NP je zavěšen historický koberec, který byl zhotoven ve vratislavické továrně jako dar k 70. narozeninám Willyho Ginzkeye, syna Ignaze Ginzkeye. Koberec s historickými motivy z Vratislavic byl získán v roce 2020 jako dar od města Česká Skalice. Knihovna nabízí různá zákoutí pro klidné čtení, studium, relax či dostatek plochy pro setkávání dětí i dospělých. Jak to u nás vypadá?

První a druhé patro nově přistavené části patří dospělým čtenářům. Prostory čítárny se nachází ve třetím podlaží moderní budovy a nabízí jedinečný výhled do korun stromů přilehlého zámeckého parku. Stylové posezení vám nabídne úžasnou podívanou i klidné prostředí pro studium, četbu knih a časopisů. Oddělení pro malé čtenáře pak najdete ve druhém patře původní historické budovy. 

Knihovní fond je přístupný pro všechny věkové kategorie. Nechybí studovny s připojením k internetu, vybavení audiovizuální technikou a pestré knihovní služby. Nabízíme

Knihovna je ideální pro autorská čtení, kroužky pro děti, tematické programy pro děti z MŠ, ZŠ i SŠ, pronájmy pro vzdělávací a spolkové či společenské aktivity (svatby, kurzy, setkání). Nabízíme klubík IKLUB pro děti od 0 do 3 let s rodiči, meziknihovní výpůjčky, prohlídky s povídáním o jubilejním koberci, možnost uspořádat vlastní projektové dny pro školy i pracovní týmy, výstavní plochy, prostory pro focení, balení učebnic.

Prostory spolkového centra jsou světlé, vzdušné, vhodné pro pravidelné i jednorázové setkávání skupin do 20 osob na jednu zasedací místnost.

Lobby bar a kinosál patří k sobě a krásně se doplňují. Každý večírek či byznys prezentace může být zpestřena promítáním v kině. Kapacita až 58 míst na sezení a 4 místa pro handicapované.


 


Více o partnerovi


facebook       website 

 

 

PROGRAM PRO EDUCA KIDS 2023


Úterý 10. 10.

9:00–10:00

11:00–12:00

IGI Vratislavice
pro školní kolektivy dětí 
Nutná předchozí rezervace na
 eva.rihova@igivratislavice.cz nebo tel. 770 168 322

PROHLÍDKA IGI KNIHOVNY

 


Úterý 10. 10.

14:00–15:00

IGI Vratislavice
 
Nutná předchozí rezervace na registrace@educaweek.cz

PROHLÍDKA IGI KNIHOVNY


Středa 11. 10.

9:00–10:00

11:00–12:00

IGI Vratislavice
pro školní kolektivy dětí 
Nutná předchozí rezervace na
 eva.rihova@igivratislavice.cz nebo tel. 770 168 322

PROHLÍDKA IGI KNIHOVNY


Čtvrtek 12. 10.

9:00–10:00

11:00–12:00

IGI Vratislavice
pro školní kolektivy dětí 
Nutná předchozí rezervace na
 eva.rihova@igivratislavice.cz nebo tel. 770 168 322

PROHLÍDKA IGI KNIHOVNY


Čtvrtek 12. 10.

14:00–15:00

IGI Vratislavice
 
Nutná předchozí rezervace na registrace@educaweek.cz

PROHLÍDKA IGI KNIHOVNY


V průběhu celého týdne EDUCA KIDS si můžete vyzkoušet další doprovodné aktivity jako knihovnický kvíz nebo povolání knihovníka – seřaďte knihy podle abecedy, obalte knihu, apod. Připraven bude také doprovodný program k výstavě Komenský – Cesta k srdci – hra, film v dětském oddělení – Labyrint světa a ráj srdce, fotokoutek, psaní brkem a inkoustem.

 

Mám zájem čerpat výhody a slevy v rámci Educa Kids?

Možnost čerpat výhody a slevy na vstupné získá zájemce jednoduchou registrací v rámci Educa Kids zde. Osoby mladší 15 let musí být přidány v rámci registrace zákonným zástupcem.

Mám zájem účastnit se programu s omezenou kapacitou a nutnou předchozí rezervací?

Na programy s omezenou kapacitou je nutné se nejprve registrovat a následně přihlásit zasláním e-mailu na adresu registrace@educaweek.cz.

V případě, že jste veřejnost = jednotlivci, do Předmětu uveďte „KIDS + název programu“. V těle následně uveďte název organizace, zvolený čas programu, jména a věk každého účastníka, a telefonní kontakt zodpovědné osoby (pro případ organizačních změn).
Příklad přihlašovacího e-mailu:
Předmět mailu: KIDS - Jak se staví muzeum
Tělo mailu:
Severočeské muzeum
14:00
Jan Novák - doprovod, tel.: 731 001 001
Jana Nováková - 8 let
Radek Pilný - 9 let
Následně od týmu EDUCA KIDS obdržíte potvrzení rezervace účasti.
Při návštěvě doprovodného programu či čerpání výhody u vybrané organizace Vám bude u vstupu nabídnutý malý dárek, žlutý náramek "I LOVE EDUCA". Tento náramek potvrzuje Vaši registraci a lze se s ním prokazovat při návštěvách dalších partnerů.

V případě, že objednáváte program pro třídní kolektiv či organizovanou skupinu s doprovodem. Registrace bude probíhat u dané organizace, která tento program pořádá.

Kontaktní údaje pro přihlášení:

  • Severočeské muzeum – Objednávkový formulář zde
  • Oblastní Galerie Libereclektorske@ogl.cz
  • Krajská Vědecká Knihovna -  tel. +420 482 412 162
  • IGI Vratislavice - eva.rihova@igivratislavice.cz nebo tel. +420 770 168 322
  • DDM Větrník -  zuzana.kyselova@ddmliberec.cz Do předmětu napište prosím EDUCA WEEK DDM VĚTRNÍK. V těle emailu uveďte název vaší organizace, zvolený čas programu, počet a přibližný věk účastníků, dále je potřeba telefonní kontakt zodpovědné osoby (v případě organizačních změn)
  • Město Liberec - na tel.: +420 485 101 709 či na mailové adrese info@visitliberec.eu

Do Předmětu uveďte „KIDS + název programu“. V těle následně uveďte název organizace, zvolený čas programu, počet a přibližný věk účastníků, a telefonní kontakt zodpovědné osoby (pro případ organizačních změn).

Následně od organizace obdržíte potvrzení rezervace účasti Vašeho kolektivu.

zpět