iQLANDIA LIBEREC


iQLANDIA je unikátní vědecko-zábavní centrum s planetáriem v Liberci. Přijeďte si užít den plný hravé zábavy. Vše si můžete osahat a vyzkoušet na vlastní kůži. V 11 expozicích vás čeká přes 400 interaktivních exponátů.

Zažijte jízdu v Mars roveru, poznejte Teslův transformátor, Ohnivé tornádo, pokecejte s humanoidním robotem Thespianem. Několikrát denně je pro vás také připravená oblíbená science show nebo zábavné workshopy. iQLANDIE je vhodná pro děti od 8 let.

Součástí budovy iQLANDIE je i iQPLANETÁRIUM, ve kterém se můžete těšit na 4K projekce, filmy i živé komentáře. 

Libereckou iQLANDII najdete v centru města v Nitranské ulici, nedaleko od výpadovky na Prahu, blízko vlakového i autobusového nádraží. Centrum je bezbariérové, má vlastní parkoviště, restauraci i obchod se suvenýry iQshop.K iQLANDII patří také zábavní centrum určené pro menší děti – iQPARK. Najdete ho naproti přes ulici v budově Centra Babylon. Liberecké science centrum iQPARK jsou čtyři podlaží nabitá interaktivními exponáty a zážitky. Originální expozice umožňují dětem si vše vyzkoušet, osahat, třeba i vyzkoušet, čím by chtěly jednou být.

Science centrum iQPARK je vhodné především pro děti od dvou do deseti let. Pro ně iQPARK připravuje speciální Vědecké dílničky

Přijďte strávit příjemný den s rodinou do místa, kde poznávání baví.
Více o partnerovi


facebook      instagram      youtube      website 

 

 

1 + 1 zdarma*


*Pro registrované účastníky do EDUCA KIDS vstup 1+1 a to od 9. 10. do 15. 10. 2023 (vstupenka 1+1 znamená k jednomu platícímu dospělému je jedno dítě zdarma).
* K jedné zakoupené dospělé vstupence je nárok na 1 vstupenku pro dítě do iQLANDIE zdarma, po prokázání platné registrace do EDUCA KIDS (e-mail nebo náramek). Uplatnit je možné jak pro online zakoupenou vstupenku, tak i na vstuppenku na pokladně. Dětská vstupenka je vydávána na pokladně iQLANDIE.

 

PROGRAM PRO EDUCA KIDS 2023


Úterý 10. 10.
14:00 – 14:45

iQLANDIA
kapacita 50 osob, děti 9 – 14 let,
nutná předchozí rezervace registrace@educaweek.cz

VELKÁ SCIENCE SHOW

(naučná show plná pokusů a experimentů)

Zúčastněte se zábavných experimentů z chemie a fyziky, které mají hlavně motivační charakter a super efekt. Show je založena převážně na chemických reakcích, jejichž průběh je doprovázen různými efekty (dým, záblesky, oheň), a na experimentech s kapalným dusíkem.


Středa 11. 10.

14:00 – 15:00

iQPARK
kapacita 15 osob, děti 4 – 9 let,
nutná předchozí rezervace registrace@educaweek.cz

PRŮZKUMNÍCI

Děti se seznámí s prací laboranta, vyzkouší si pozorování pod lupou, mikroskopy, makrolupou a práci s příručními mikroskopy.


Čtvrtek 12. 10.
14:00

projekce v iQPLANETÁRIU
kapacita 50 osob, děti 7 – 13 let,
nutná předchozí rezervace registrace@educaweek.cz

VESMÍRNÍ PARŤÁCI: Světelná mise.

Starouš a mladá Zoe jsou parťáci, kteří si užívají poklidného pobytu na svém ranči až do dne, kdy do jejich života zasáhne podivná událost: světlo Slunce náhle začne slábnout. Naši dva hrdinové nemají času nazbyt. Vrhají se do dobrodružství za záchranou slunečního světla. Při tom se Zoe dozví spoustu zajímavého o barvách a chování světla. 

30 min film + 30 min živý komentář a projekce noční oblohy.

 

Mám zájem čerpat výhody a slevy v rámci Educa Kids?

Možnost čerpat výhody a slevy na vstupné získá zájemce jednoduchou registrací v rámci Educa Kids zde. Osoby mladší 15 let musí být přidány v rámci registrace zákonným zástupcem.

Mám zájem účastnit se programu s omezenou kapacitou a nutnou předchozí rezervací?

Na programy s omezenou kapacitou je nutné se nejprve registrovat a následně přihlásit zasláním e-mailu na adresu registrace@educaweek.cz.

V případě, že jste veřejnost = jednotlivci, do Předmětu uveďte „KIDS + název programu“. V těle následně uveďte název organizace, zvolený čas programu, jména a věk každého účastníka, a telefonní kontakt zodpovědné osoby (pro případ organizačních změn).
Příklad přihlašovacího e-mailu:
Předmět mailu: KIDS - Jak se staví muzeum
Tělo mailu:
Severočeské muzeum
14:00
Jan Novák - doprovod, tel.: 731 001 001
Jana Nováková - 8 let
Radek Pilný - 9 let
Následně od týmu EDUCA KIDS obdržíte potvrzení rezervace účasti.
Při návštěvě doprovodného programu či čerpání výhody u vybrané organizace Vám bude u vstupu nabídnutý malý dárek, žlutý náramek "I LOVE EDUCA". Tento náramek potvrzuje Vaši registraci a lze se s ním prokazovat při návštěvách dalších partnerů.

V případě, že objednáváte program pro třídní kolektiv či organizovanou skupinu s doprovodem. Registrace bude probíhat u dané organizace, která tento program pořádá.

Kontaktní údaje pro přihlášení:

  • Severočeské muzeum – Objednávkový formulář zde
  • Oblastní Galerie Libereclektorske@ogl.cz
  • Krajská Vědecká Knihovna -  tel. +420 482 412 162
  • IGI Vratislavice - eva.rihova@igivratislavice.cz nebo tel. +420 770 168 322
  • DDM Větrník -  zuzana.kyselova@ddmliberec.cz Do předmětu napište prosím EDUCA WEEK DDM VĚTRNÍK. V těle emailu uveďte název vaší organizace, zvolený čas programu, počet a přibližný věk účastníků, dále je potřeba telefonní kontakt zodpovědné osoby (v případě organizačních změn)
  • Město Liberec - na tel.: +420 485 101 709 či na mailové adrese info@visitliberec.eu

Do Předmětu uveďte „KIDS + název programu“. V těle následně uveďte název organizace, zvolený čas programu, počet a přibližný věk účastníků, a telefonní kontakt zodpovědné osoby (pro případ organizačních změn).

Následně od organizace obdržíte potvrzení rezervace účasti Vašeho kolektivu.


zpět