OBLASTNÍ GALERIE LIBEREC


Oblastní galerie Liberec je pátou největší galerií v České republice. Galerie byla založena v roce 1953 a od roku 2014 sídlí v budově bývalých městských lázní. Galerie spravuje sbírky více než 21 000 uměleckých děl z Čech, Německa, Rakouska, Francie, Nizozemí a dalších evropských států a právem se tedy označuje jako Muzeum evropského umění. Její sbírky jsou vystavené v celkem třech stálých expozicích, které doplňují interaktivní expozice a expozice o historii galerie. Krátkodobé výstavy se orientují na všechny druhy výtvarného umění.

Oblastní galerie Liberec pořádá k výstavám edukativní programy pro školní i mimoškolní skupiny, výtvarné dílny pro veřejnost a komentované prohlídky, koncerty a mnoho dalšího.
Unikátní sbírka evropského umění, příjemné prostředí budovy bývalých lázní doplněné o současné architektonické detaily, galerijní kavárna... Taková je Oblastní galerie Liberec!
Více o partnerovi

 

facebook      instagram      youtube      website 

 

 

 

PROGRAM PRO EDUCA KIDS 2022


Pondělí - Pátek
10. - 14. 10.
8:30; 9:30; 10:30

Oblastní galerie Liberec
pro školní kolektivy MŠ a I.stupeň ZŠ, kapacita 25 dětí,
PO - PÁ  3 bloky denně
nutná předchozí rezervace

GALERIE A JÁ, SEZNAMTE SE!

Jaké poklady ukrývá galerie? To se ti nejmenší dozví díky našemu doprovodnému programu. Pomocí hry si děti zakoupí vstupenku a vydají se na prohlídku galerií, kde zjistí, co všechno se dá v galerii zažít. Hravou formou ukážeme, proč navštěvovat galerii, jak se chovat na výstavě, nebo co lze z obrazů vyčíst. Na závěr si vyzkouší roli umělce, neboť budou tvořit vlastní umělecké dílo. Tento zážitkový typ doprovodného programu je vhodný i pro úplně první návštěvu galerie. 
Délka doprovodného programu je 60 min.


Sobota 15. 10.
10:00 – 13:00

Oblastní galerie Liberec
tvořívé dopoledne, výstavrná dílna, 
volně přístupné pro veřejnost, kapacita 50 osob
bez předchozí rezervace

ČTEME OBRAZY

Může obraz vyprávět příběh? V naší výtvarné dílně budeme číst příběhy, které jsou v obrazech ukryté. Protože každý obraz nám něco sděluje a je jen na návštěvníkovi, co v něm uvidí. Přijďte si vyzkoušet roli průvodce a zkuste sami vyprávět příběh obrazů v naší stálé expozici. Kromě hledání tajemství v klasických uměleckých dílech, budete také tvořit svůj vlastní obraz se svým vlastním příběhem.

 

Mám zájem čerpat výhody a slevy v rámci Educa Kids?

Možnost čerpat výhody a slevy na vstupné získá zájemce jednoduchou registrací v rámci Educa Kids zde. Osoby mladší 15 let musí být přidány v rámci registrace zákonným zástupcem.

Mám zájem účastnit se programu s omezenou kapacitou a nutnou předchozí rezervací?

Na programy s omezenou kapacitou je nutné se nejprve registrovat a následně přihlásit zasláním e-mailu na adresu registrace@educaweek.cz.

V případě, že jste veřejnost = jednotlivci, do Předmětu uveďte „KIDS + název programu“. V těle následně uveďte název organizace, zvolený čas programu, jména a věk každého účastníka, a telefonní kontakt zodpovědné osoby (pro případ organizačních změn).
Příklad přihlašovacího e-mailu:
Předmět mailu: KIDS - Jak se staví muzeum
Tělo mailu:
Severočeské muzeum
14:00
Jan Novák - doprovod, tel.: 731 001 001
Jana Nováková - 8 let
Radek Pilný - 9 let
Následně od týmu EDUCA KIDS obdržíte potvrzení rezervace účasti.
Při návštěvě doprovodného programu či čerpání výhody u vybrané organizace Vám bude u vstupu nabídnutý malý dárek, žlutý náramek "I LOVE EDUCA". Tento náramek potvrzuje Vaši registraci a lze se s ním prokazovat při návštěvách dalších partnerů.


V případě, že objednáváte program
pro třídní kolektiv či organizovanou skupinu s doprovodem, do Předmětu uveďte „KIDS + název programu“. V těle následně uveďte název organizace, zvolený čas programu, počet a přibližný věk účastníků, a telefonní kontakt zodpovědné osoby (pro případ organizačních změn).

Následně od týmu EDUCA KIDS obdržíte potvrzení rezervace účasti Vašeho kolektivu.

zpět