OBLASTNÍ GALERIE LIBEREC


Oblastní galerie Liberec je pátou největší galerií v České republice. Galerie byla založena v roce 1953 a od roku 2014 sídlí v budově bývalých městských lázní. Galerie spravuje sbírky více než 21 000 uměleckých děl z Čech, Německa, Rakouska, Francie, Nizozemí a dalších evropských států a právem se tedy označuje jako Muzeum evropského umění. Její sbírky jsou vystavené v celkem třech stálých expozicích. Krátkodobé výstavy se orientují na všechny druhy výtvarného umění.

Oblastní galerie Liberec pořádá k výstavám edukativní programy pro školní i mimoškolní skupiny, výtvarné dílny pro veřejnost a komentované prohlídky, koncerty a mnoho dalšího.
Unikátní sbírka evropského umění, příjemné prostředí budovy bývalých lázní doplněné o současné architektonické detaily, galerijní kavárna... Taková je Oblastní galerie Liberec!
Více o partnerovi


facebook      instagram      youtube      website 

 

 

PROGRAM PRO EDUCA KIDS 2023


Pondělí - Pátek
9. - 13. 10.
8:30; 10:00; 11:30

Oblastní galerie Liberec
pro školní kolektivy II. ZŠ, GYM, SŠ, kapacita 25 dětí 
nutná předchozí rezervace na lektorske@ogl.cz

HEINRICH VON LIEBIEG SBĚRATEL A MECENÁŠ

Kdo to byl sběratel a kdo mecenáš? A jak se tyto pojmy od sebe liší se dozvíte v rámci doprovodného programu, které poodhalí rozsáhlou sbírku Heinricha von Liebiega, který byl sběratelem, mecenášem i donátorem. Jeho životní příběh odhalíme ve stále sbírce pomocí Vašich detektivních schopností. Ať už pomocí tabletů nebo tužky a papíru. A na závěr si také projdeme dlouhou/strastiplnou  cestu této vzácné sbírky, jak putovala od Heinricha von Liebiega do dnešní budovy Lázní.

Délka doprovodného programu je 60 min.


Čtvrtek 12. 10.
17:00 – 19:00

Oblastní galerie Liberec
 výstavrná dílna, 
volně přístupné pro veřejnost, kapacita neomezena
nutná předchozí rezervace na registrace@educaweek.cz

DÍLNIČKA

Kdo to byl sběratel a kdo mecenáš? A jak se tyto pojmy od sebe liší se dozvíte v rámci doprovodného programu, které poodhalí rozsáhlou sbírku Heinricha von Liebiega, který byl sběratelem, mecenášem i donátorem. Jeho životní příběh odhalíme ve stále sbírce pomocí Vašich detektivních schopností. Ať už pomocí tabletů nebo tužky a papíru. A na závěr si také projdeme dlouhou a strastiplnou  cestu této vzácné sbírky, jak putovala od Heinricha von Liebiega do dnešní budovy Lázní.


Sobota 14. 10.
10:00 – 13:00

Oblastní galerie Liberec
výstavrná dílna, 
volně přístupné pro veřejnost, kapacita 50 osob
nutná předchozí rezervace na registrace@educaweek.cz

TAJEMSTVÍ OBRAZU - DÍLNIČKA

Může obraz vyprávět příběh? V naší výtvarné dílně budeme číst příběhy, které jsou v obrazech ukryté. Protože každý obraz nám něco sděluje a je jen na návštěvníkovi, co v něm uvidí. Přijďte si vyzkoušet roli průvodce a vyprávět o obrazech ve stálé expozici. Kromě hledání tajemství v klasických uměleckých dílech budete také tvořit svůj vlastní obraz s vlastním příběhem.


Mám zájem čerpat výhody a slevy v rámci Educa Kids?

Možnost čerpat výhody a slevy na vstupné získá zájemce jednoduchou registrací v rámci Educa Kids zde. Osoby mladší 15 let musí být přidány v rámci registrace zákonným zástupcem.

Mám zájem účastnit se programu s omezenou kapacitou a nutnou předchozí rezervací?

Na programy s omezenou kapacitou je nutné se nejprve registrovat a následně přihlásit zasláním e-mailu na adresu registrace@educaweek.cz.

V případě, že jste veřejnost = jednotlivci, do Předmětu uveďte „KIDS + název programu“. V těle následně uveďte název organizace, zvolený čas programu, jména a věk každého účastníka, a telefonní kontakt zodpovědné osoby (pro případ organizačních změn).
Příklad přihlašovacího e-mailu:
Předmět mailu: KIDS - Jak se staví muzeum
Tělo mailu:
Severočeské muzeum
14:00
Jan Novák - doprovod, tel.: 731 001 001
Jana Nováková - 8 let
Radek Pilný - 9 let
Následně od týmu EDUCA KIDS obdržíte potvrzení rezervace účasti.
Při návštěvě doprovodného programu či čerpání výhody u vybrané organizace Vám bude u vstupu nabídnutý malý dárek, žlutý náramek "I LOVE EDUCA". Tento náramek potvrzuje Vaši registraci a lze se s ním prokazovat při návštěvách dalších partnerů.

V případě, že objednáváte program pro třídní kolektiv či organizovanou skupinu s doprovodem. Registrace bude probíhat u dané organizace, která tento program pořádá.

Kontaktní údaje pro přihlášení:

  • Severočeské muzeum – Objednávkový formulář zde
  • Oblastní Galerie Libereclektorske@ogl.cz
  • Krajská Vědecká Knihovna -  tel. +420 482 412 162
  • IGI Vratislavice - eva.rihova@igivratislavice.cz nebo tel. +420 770 168 322
  • DDM Větrník -  zuzana.kyselova@ddmliberec.cz Do předmětu napište prosím EDUCA WEEK DDM VĚTRNÍK. V těle emailu uveďte název vaší organizace, zvolený čas programu, počet a přibližný věk účastníků, dále je potřeba telefonní kontakt zodpovědné osoby (v případě organizačních změn)
  • Město Liberec - na tel.: +420 485 101 709 či na mailové adrese info@visitliberec.eu

Do Předmětu uveďte „KIDS + název programu“. V těle následně uveďte název organizace, zvolený čas programu, počet a přibližný věk účastníků, a telefonní kontakt zodpovědné osoby (pro případ organizačních změn).

Následně od organizace obdržíte potvrzení rezervace účasti Vašeho kolektivu.

zpět