Jednomu z ředitelů „rodiny“ AUFEER GROUP není ani třicet a vypracoval se z pozice konstruktéra. „Takovou šanci má u nás každý,“ říká vedoucí oddělení HR Mgr. Blankou Niebrojovou ze společnosti AUFEER GROUP. 

Pojďme v tom na začátku udělat pořádek. Většina lidí v regionu má zafixovánu společnost AUFEER DESIGN, která oslavila už více než dvacet let výročí svého působení. Ale AUFEER GROUP je mnohem mladší, stejně jako některé další společnosti pod její hlavičkou, například AUFEER JOB nebo AUFEER AUTOMATION a další…  

To je pouze logické vyústění toho, že se kompetence rozšířily natolik, že byla potřeba restrukturalizace, včetně toho, že předloni vznikla zastřešující firma AUFEER GROUP. Našim zákazníkům nabízíme komplexní služby od návrhů designu přes digitalizaci procesů v rámci technické dokumentace, technických zkoušek jednotlivých komponentů, jízdních zkoušek nebo služeb personální agentury. Působíme v oblasti automotive, kolejových vozidel a letectví. Nebo v herním průmyslu, který v posledních letech zažívá obrovský boom. Dříve byl automotive hlavním pilířem našeho působení a stále tvoří stěžejní část byznysu, ale cílem je rozkročit se do dalších oborů, a to se daří. Kdo si AUFEER zafixoval jako firmu podnikající výhradně v automotive, ten by byl dnes možná hodně překvapený.

Skupina se poohlíží po nových zaměstnancích nebo spolupracovnících v různých oborech. Které především to jsou?

Snažíme se pružně reagovat na měnící se podmínky, rozvíjíme naše kompetence i v dalších oborech. Nové pracovní pozice otevíráme vlastně v řádu dnů, a tak je pro zájemce asi nejjednodušší sledovat naši aktuální nabídku. Buď přímo na webových stránkách v sekci kariéra, nebo prostřednictvím našeho projektu Chcitupraci.cz. Stále cítíme nedostatek talentů, v tom jsme na tom asi stejně, jako zbytek pracovního trhu v republice. Hledáme šikovné kolegy s technickým odborným vzděláním všech úrovní – takže konstruktéry, elektroinženýry, IT specialisty, kvalitáře, projektové vedoucí, nástrojaře ale i například kreativní lidi z oblasti designu. Na řadu pozic se porozhlížíme nejen v regionu, ale také v zahraničí. Praxe přitom pro nás není hlavním kritériem výběru. Z naší zkušenosti víme, že šikovný člověk, který se skutečně chce něco naučit, to zvládne. Rádi novým kolegům zajistíme možnost rozvoje, vzdělávání se. Potřebujeme lidi s otevřenou hlavou, který by nebyl cizí náš firemní claim: Innovation to win, platný pro celou skupinu MATADOR GROUP, jejíž jsme součástí. Inovacím je v rámci firmy věnována opravdu velká pozornost, uslyšíte tady o nich na každém kroku, probíhají pravidelné inovační workshopy, snažíme se kolegy na všech pozicích motivovat k inovačnímu myšlení a přístupu. 
Přemýšleli jsme s kolegy, jak naši nabídku co nejvíce zpřehlednit a loni jsme spustili portál www.chcitupraci.cz, kde si podle jednoduchého klíče vybere snad každý. Od dělnických profesí až po vysoce specializované profese, různé typy spolupráce brigádami počínaje až po zaměstnanecké poměry samozřejmě.

A kdyby ne?

Tak stejně může poslat životopis a my budeme přemýšlet, co s ním. Protože pokud AUFEER GROUP jako zaměstnavatel někoho zajímá, pak si toho vážíme a umíme s tím pracovat. 

 


 

Zpět na novinky