Lasvit vznikl v roce 2007 a od té doby se jeho umělecká díla ze skla objevují po celém světě. Takže jsme moc rádi, že trofeje pro kategorie TOP škola a TOP firma má Educa každý rok vytvořené právě od nich. Kde všude najdete jejich díla nebo kdo může v Lasvitu pracovat? Odpovídal nám personální ředitel Jiří Fiala.


Lasvit s Educou spolupracuje už čtvrtým rokem. Jak přesně se vaše partnerství projevuje?

Lasvit považuje tuto akci za největší a nejvýznamnější svého druhu v regionu a je nám ctí být hlavním partnerem. Kromě finanční podpory vytváříme i skleněné trofeje pro nejlepší vystavovatele z řad škol i firem. V letošním roce jsme navíc naší účastí podpořili i Vyšší odbornou školu sklářskou a Střední školu v Novém Boru, která jako jediná v regionu systematicky vychovává skláře. Věříme, že naše strategické partnerství a vzájemné propojení umožní získat tomuto řemeslu prestiž, jakou si nepochybně zaslouží.

Trofeje pro Educu od vás jsou vždy nádherné, kdo je u vás navrhuje? Je to každý rok někdo jiný?

Trofeje navrhují vždy naši talentovaní interní designéři a snažíme se je každý rok inovovat, autorkou té letošní je Ludmila Žilková.

Prozradíte nám, kde všude ještě můžeme vidět trofeje od Lasvitu?

Lasvit podporuje řadu sportovních a kulturních akcí v Česku i ve světě. Trofeje z rukou našich sklářů jsou cennou vzpomínkou pro vítěze Tour de France nebo proslulého tenisového turnaje Mubadala v Abu Dabí. Jejich držiteli jsou mimo jiné i Roger Federer, Andy Murray či Rafael Nadal. Dlouhá léta byl Lasvit rovněž partnerem pro udílení filmových cen Český lev.

Specializujete se také na světelné instalace na zakázku, na které z nich jste nejvíce hrdí?

Naší misí je dělat svět krásnějším prostřednictvím našich děl ze skla. Proto jsme hrdí na každou instalaci, která dostojí naší misi, kdy dojde k naplnění představ klienta a mistrovství našich zaměstnanců rozzáří další část světa. Z poslední doby bych vyzdvihl úspěch projektu Mahidol v Bangkoku, instalaci na singapurském letišti Changi nebo unikátní projekt vzdávající hold velikánům pražského Karlína v budově Butterfly od našeho Art Directora Maxima Velčovského.

Pokud by studenti měli zájem u vás v budoucnu pracovat, jaké mají možnosti pozic a co by k tomu měli zvolit za školu?

Lasvit poskytuje širokou plejádu pracovních pozic, svou komplexitou se jí málokterá jiná forma může pochlubit. Uplatnění v Lasvitu najdou jak kreativci – designéři či 3D grafici, ale i technici – konstruktéři, projektoví manažeři. O sklářích jsem se už zmiňoval, tato profese má obrovskou budoucnost a pro Lasvit je její rozvoj prioritou.  

Jsme moc rádi, že vás na Educe máme, v čem podle vás spočívá největší smysl Educy?

Největší smysl této akce je v propojování vzdělávací a zaměstnavatelské sféry. Na jednom místě a v jeden čas mohou studenti a žáci dostat spoustu informací o možnostech, které nabízejí jednak školy tak i firmy. Tím, že je to akce s tradicí, je zároveň prestižní být její aktivní součástí.


Kdo si odnese krásné trofeje z TOP kategorií? To se dozvíme už za týden!
 

Zpět na novinky