Kolikátý je tohle pro vás ročník Educy?
Loňský rok byl pro naši společnost LUKOV Plast premiérový, takže letos se budeme veletrhu účastnit teprve podruhé.

Jaké přesně v Educe vidíte příležitosti? Hledání nových zaměstnanců nebo je to spíše o tom dát o sobě vědět?
Educa je pro nás jednak příležitost dát o sobě vědět a také ukázat mladým lidem, kteří mnohdy stojí před svou životní volbou, na jakou střední školu jít. Chceme, aby viděli možné budoucí uplatnění v praxi. Současně je to pro nás i příležitost vrýt se do povědomí lidí, kteří hledají práci v okolí Liberce.

Jak a jak dlouho se na Educu připravujete?
Loni jsme koncept a obsah expozice připravili za 14 dní. Letos, vzhledem k tomu, že chceme obhájit své vítězství, máme v plánu věnovat přípravám více času.

Loni jste vyhráli ocenění Top Firma, na co se můžeme ve vašem stánku těšit letos v říjnu?
Každý, kdo chce zaujmout nesahá dvakrát po stejné taktice. To je i náš postoj. Nechte se překvapit. Jediné, co můžeme prozradit je, že svou prezentaci pojmeme opět trochu netradičně.

Stručně řečeno se zabýváte výrobou plastů, můžete nám o vaší výrobě říct víc?
Naše společnost sídlí a vyrábí v Českém Dubu. Hlavními produkty jsou především sluneční clony, které ocení téměř každý řidič, popř. spolujezdec, když mu v autě svítí slunce do obličeje. Dále vyrábíme funkční komplety do interiéru vozidel například odkládací schránky do přístrojové desky, vzhledové interiérové a exteriérové díly, dvoukomponentní výlisky, přesné technické výrobky a jiné. Ve výčtu našich produktů nesmíme opomenout i elektrosestavy, konkrétně na jednotku dochlazování. Vše dodáváme hlavně do automobilového průmyslu. Máme vlastní vývoj výrobků, moderní nástrojárnu, vstřikovnu a montáž. Pro zajímavost LUKOV Plast vyrobí bezmála 5 milionu slunečních clon za rok a to znamená, že ve 2,5 milionech vozidel koncernu VW máme naše sluneční clony. Tedy ¼ produkce celého koncernu VW.

Na netradiční expozici LUKOVU, ale samozřejmě i daleko víc se můžete těšit už 11. října, dorazíte?

Zpět na novinky