Když bylo jasné, že se stará známá Educa v Home Credit Areně nebude moci uskutečnit, a my jsme připravovali virtuální veletrh EDUCA ONLINE, měli jsme jedno přání a jeden cíl – aby si k nám návštěvníci našli cestu a hlavně abychom všem dokázali pomoci při hledání nové školy či práce stejně (ne-li lépe) jako dříve. A nyní po více než třech měsících můžeme říct, že se to povedlo!
Od 15. října, kdy byla EDUCA ONLINE zahájena, si na webové stránky veletrhu našlo cestu více než 100 tisíc jedinečných návštěvníků (a každým dnem přibývají), kteří zde mají možnost načerpat spoustu informací především pro správný výběr střední školy, ale také celkově k lepší orientaci v oblasti vzdělávání i trhu práce v Libereckém kraji a v celé ČR.
Návštěvníci si mohou vybírat i díky online vizitkám více než 50 středních škol, které se díky virtuální prezentaci zájemcům o studium představují leckdy více do hloubky než při samotné prezentaci na offline Educe. Každý se může seznámit nejen s konkrétními studijními obory, ale také s představením pedagogů, studentů či absolventů nebo dokonce s profilem ideálního uchazeče o studium.
K EDUCE ONLINE také neodmyslitelně patří živá vysílání dvou studií, která veletrh zahájila 15. a 16. října a která byla zaměřena na oblast vzdělávání a na trh práce – STUDIO EDUCA a EDUCA UP. Záznamy obou vysílání, na nichž se podíleli i studenti libereckého gymnázia Doctrina a Smíchovské střední průmyslové školy či moderátorky ČT, lze shlédnout až do konce konání veletrhu.
Součástí veletrhu pak vždy musí být nějaké novinky a ani letos v online pojetí tomu nebylo jinak. Jednou z nich byl například EDUCA podcast a jeho 9 dílů, v nichž se posluchačům prostřednictvím rozhovorů představili zástupci vybraných škol i zaměstnavatelů z Libereckého kraje. Naopak druhým ročníkem pokračovala soutěž EDUCA PRESS PHOTO, do které se i tentokrát přihlásilo téměř 50 soutěžících!
EDUCA ONLINE je jednoduše plná zajímavých a motivujících informací, které určitě stojí za prozkoumání – obzvlášť pokud vás nebo vaše blízké čeká výběr střední školy. Online veletrh je všem k dispozici už jen do konce února!
Celý veletrh EDUCA ONLINE mohla společnost SFM Liberec uskutečnit díky podpoře partnerů, kterými jsou Liberecký kraj, Úřad práce ČR a EURES. Děkujeme!

Zpět na novinky