V souvislosti s vládními opatřeními proti šíření koronaviru nebylo možné, aby se uskutečnil standardní veletrh práce a vzdělávání EDUCA MYJOB Liberec tak, jak ho všichni známe. Proto byla ve čtvrtek 15. října zahájena jeho virtuální alternativa EDUCA ONLINE. Během veletrhu se tak zájemci o vzdělávání či práci budou moci seznámit se vším, co veletrh tradičně nabízí, a to v bezpečné online podobě. Veletrh navíc proti fyzické formě veletrhu nabízí jednu nespornou výhodu – bude probíhat až do konce ledna 2021 a neomezí se na pouhé 3 dny běžného veletrhu.

EDUCA ONLINE byla ve čtvrtek 15. října a v pátek 16. října zahájena vysíláním dvou specializovaných mediálních studií – STUDIO EDUCA se zaměřovalo spíše na oblast školství a bylo určené i pro žáky základních a středních škol, EDUCA UP se pak ve spolupráci s Úřadem práce Liberec zaměřilo na oblast trhu práce a téma zaměstnanosti. Již přípravy obou studií získaly zajímavý přesah – nepodíleli se na ní výhradně jen profesionálové, ale také talentovaní studenti středních škol. O celou režii obou vysílání se postarali studenti ze Smíchovské střední průmyslové školy, o moderování se pak podělili studenti libereckého Gymnázia Doctrina s moderátorkami České televize a dalšími odborníky.

Vysíláním z EDUCA studií však celý program a celá myšlenka veletrhu EDUCA ONLINE nekončí – během následujících měsíců  budou pořadatelé připravovat a aktualizovat celý online produkt, jehož součástí budou newslettery nebo například další reportáže a rozhovory s hosty z oboru trhu práce či vzdělávání. Zájemci o vzdělávání se budou moci detailně seznámit s medailonky jednotlivých škol, které díky virtuální prezentaci budou moci ukázat ještě něco navíc ze svého chodu a zákulisí, než dovoluje běžný veletrh – v online prezentaci se každý dozví veškeré potřebné informace a může škole nahlédnout pod pokličku i formou videa. Během celé doby trvání veletrhu budou vznikat i doplňující reportáže a podcasty přímo ze škol, rozhovory s řediteli i vyučujícími a dokonce i studenty.

Veletrh EDUCA ONLINE není jen náhražka veletrhu EDUCA MYJOB Liberec, je to nový produkt, který běžný veletrh posouvá úplně do jiné dimenze. Každému, kdo má zájem o oblast školství i zaměstnanosti, nabízí EDUCA ONLINE širší možnosti, jak se dozvědět ještě mnohem víc než jen během dvou - tří dnů na běžném veletrhu. Online verze nám otevřela úplně nové možnosti, které se osvědčují, což potvrdil zájem klientů hned první den veletrhu, zhodnotil význam online veletrhu Lukáš Přinda, jednatel pořádající společnosti SFM Liberec.

Součástí veletrhu v online podobě zůstaly také soutěže EDUCA PRESS PHOTO a Pozdrav Educu, do kterých se lze přihlásit až do 31. října.

Více informací o EDUCA ONLINE včetně odkazu na katalog veletrhu EDUCAzín 2020 najdete na www.educaliberec.cz a na facebookové stránce veletrhu. 

 

Zpět na novinky