Davide, byl jsi se loni podívat na Educe? Chystáš se i letos?

Educu navštěvuji pravidelně a ano, těším se i na tento rok.

Proč jste se vlastně rozhodli Educu podpořit?

Je to jedinečná akce v našem kraji, která se každý rok posouvá a vyvíjí do formátu, který dává smysl a hodnotu. Na takových projektech na „domácí půdě“ nesmíme chybět.

V čem myslíš, že je Educa jedinečná?

Osobně se mi líbí přesahy od vzdělávání mládeže až po lidské zdroje do firem. Je to dobré propojení. Za mě bych určitě vypíchnul snahu zvát zajímavé speakery a vytvářet doprovodný program, který Liberec, respektive lidi z firemního sektoru, posouvá dopředu v moderních metodách řízení, vedení, technologiích a marketingu. Nejsme na to alespoň v Liberci sami :)

Jak dlouho už SMWORKS funguje?

První placený projekt pod značkou SMWORKS jsme realizovali v roce 2004.

Popíšeš nám co všechno vlastně SMWORKS dělá? Zřejmě to nebudou jen weby, že ano?

Ale ty jsou od nás výborné! :) Ale ano, za ty roky jsme už dozráli. Agentura se díky svým vnitřním učícím mechanismům a kultuře posunula od tvorby webů na míru po kompletní zajištění potřeb firem v online a digitálu, s přesahy do offline aktivit. V překladu jsme schopní našim klientům zastoupit celé marketingové oddělení – od naplánování komunikačního mixu, brandingu vlastní značky nebo produktů, po vystavění jednotlivých kanálů, až po marketingovou vícekanálovou kampaň. A to všechno jak pro účely akviziční – obchodní, nebo partnerské, tak pro vnitřní fungování firmy. Staráme se o celkem pestré portfolio klientů od lokálních značek, po velké nadnárodní klienty.

Co bylo na projektu tvorby Educa webu nejnáročnější?

Chtěli jsme udržet srozumitelnost a dobrý uživatelský zážitek pro návštěvníka webu. Některé obsahy jsou totiž náročné pro pochopení. Každopádně v SMWORKS je úžasný tým, který přelouská každé zadání.

Educa je i o HR, jak takový nábor nových lidí probíhá u vás v agentuře?

Velmi individuálně. V našem oboru se většinou známe a málokdy se stane, že by se objevil někdo úplně nový. Část týmu si vychováváme už od školy, v ostatních případech probíhá vícekolové přijímací řízení – obsahuje různé úkoly na vypracování doma a zakončujeme to dvoutýdenní společnou prací na zkoušku, kdy si uchazeč zkusí práci v agentuře a my máme možnost nového kolegu trochu poznat a zjistit, jestli to bude fungovat, jestli tam bude ta správná chemie. Na té si dost zakládáme. Když si vše sedne, chybí už jen úvodní ceremoniál v podobě „mincového baru“ a začne integrace do procesů.

Neměli byste u toho chybět ani vy, uvidíme se v říjnu?

Zpět na novinky