V Liberci dnes odstartoval veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA WEEK 2023. Týden plný konferencí, přednášek, seminářů, exkurzí, her a workshopů vyvrcholí veletrhem EDUCA EXPO. Svět dobrého vzdělání a špičkových pracovních nabídek a pracovních příležitostí se smysluplně propojí od 12. do 14. října v Home Credit Aréně. Představí se zde více než 60 škol a přes 50 firem.

EDUCA WEEK 2023 od 9. do 15. října nabízí pestrý a na míru sestavený program 

Celý Liberec se během EDUCA WEEKu halí do žluté barvy a symbolu nekonečna – nekonečno možností, inspirace, motivace a způsobů, jak se posunout dál v životě, ve škole i v práci. Žlutě svítí od pondělního brzkého rána i budova Krajského úřadu Libereckého kraje. 
Digitalizace ve výuce, kariérní růst, osobnostní rozvoj a motivace, práce a studium v zahraničí, vzdělání jako celoživotní záležitost, a hlavně spolupráce firem a škol – to jsou témata, která se na platformě EDUCA WEEK letos opět otvírají k široké diskuzi,“ vypočítává Lukáš Přinda, jednatel pořádající společnosti SFM Liberec s. r. o.  a dodává: „Opět nabízíme na Educe to nejlepší – propojení dobrého vzdělání a top firem z Libereckého kraje. Už teď víme, že se nám podařilo překonat počty zapojených společností a škol z loňského roku a věřím, že překročíme i loňský rekord 31 tisíc návštěvníků všech našich programů.“ 

EDUCA WEEK 2023 tvoří čtyři hlavní části

  • EDUCA EXPOvlajková loď celého týdne od 12. do 14. října v liberecké Home Credit Aréně. Na návštěvníky čeká více než 60 středních, vyšších odborných škol a učilišť. Dále široká nabídka více než 1000 volných atraktivních pracovních pozic ve firmách, které sídlí v našem kraji a mnohdy jsou evropskými lídry ve svých oborech. Také pracovní poradenství, jazykovky, studium i práce v zahraničí, doprovodný program i unikátní možnost navštívit EDU.Lab powered by Škoda Auto. To vše v atraktivním veletržním prostředí a bez vstupného. 
  •  EDUCA EVENT – přednášky konference a workshopy jako příležitost pro laickou i odbornou veřejnost. Celý týden zahájila vyprodaná konference pro pedagogy nazvaná Cíl je cesta aneb Digitální svět zítřka. Hlavními lákadly jsou pak přednášky Ladislava Špačka nebo Jana Mühlfeita či odborná konference nejen pro manažery Otevřená budoucnost s inspirativními osobnostmi v rolích řečníků. 
  • EDUCA VISIT – exkurze pro školní kolektivy ve výrobních a jiných provozech různých firem v kraji. „I tady oproti loňsku zaznamenáváme rostoucí zájem na obou stranách, jak ve školách, tak ve firmách. Letos zájemce provedou výrobce asférických a optických sestav asphericon, velkoobchod Makro, slévárna DGS, Policie ČR, za automobilový průmysl Forvia Faurecia a turnovský výrobce hygienických potřeb Ontex,“ vypočítává Lukáš Přinda.
  • EDUCA KIDS ¬– sekce pro rodiny s malými dětmi. Různé instituce v Liberci, ale a také v Hrádku nad Nisou a České Lípě připravily na celý týden vzdělávací a zábavné programy právě pro nejmenší návštěvníky. Novinkou jsou atraktivní výhody mimo jiné v podobě vstupů zdarma pro registrované účastníky. Všechny zapojené instituce jsou označeny žlutými bannery u vchodů. Registrace na webu educaweek.cz.

Kompletní program EDUCA WEEK a všech jeho sekcí najdete na  našem webu. Pro aktuality a zajímavosti z celého EDUCA WEEKu sledujte jeho profily na Facebooku, Instragramu a LinkedInu.
EDUCA WEEK 2023 pořádá společnost SFM Liberec s. r. o., Liberecký kraj a Úřad práce ČR letos již po sedmnácté.

Zpět na novinky