Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí známý pod názvem EDUCA WEEK je již tradiční záležitostí, která je úzce spjata s Libereckým krajem a není třeba ho dlouze představovat. Koncept veletrhu je jasný, jak ho ale vnímají především samotní návštěvníci a v tomto případě i pokračovatelé tradice - vystavovatelé, nám prozradila polovina dua projektu YOU’N’ME HUB slečna Manina.

Můžete nám přiblížit svoji první návštěvu EDUCY a co vás na ní zaujalo?

Poprvé jsem na EDUCE byla zhruba 7 let zpátky, když jsem byla v 7. třídě a začínala jsem řešit, kam bych se mohla přihlásit na střední školu. Vůbec jsem neměla žádnou představu, co od toho očekávat, ale princip veletrhu kam se člověk může podívat na to, jaké jsou možnosti studia, mi přišel opravdu úžasný! Během prvních 15 minut, jsem objevila svojí budoucí školu (Střední umělecká škola v Liberci) a měla jsem pocit, že už nemá smysl hledat dál. Mám pocit, že mi to bylo souzené. Hlavně chození na EDUCU se pro mě stala taková tradice, kterou jsem od té doby poctivě dodržovala. Každý další rok jsem se EDUCY účastnila, ať už v roli zájemce nebo jako reprezentant již zmíněné Střední umělecké školy v Liberci.

Pomohly vám informace z EDUCY při výběru školy?

Určitě ano! Opravdu jsem se pro tu školu nadchla a jelikož jsem se poprvé byla podívat na první den, rozhodla jsem se, že budu na EDUCE všechny dny, abych měla možnost vidět více učitelů a studentů. Během následujících dní, už jsem měla pocit, že znám celou školu a byla jsem opravdu přesvědčená o tom, že tam patřím. Díky EDUCE jsem měla šanci se poznat s velkým počtem učitelů a studentů a získat tak nezbytné informace, které jsem v následujících letech využila.

Slečna Manina se vrátila na EDUCU jako vystavovatel s projektem YOU’N’ME HUB, jehož je součástí společně s přítelem Jakubem. Organizační tým EDUCY s nimi stejně jako s ostatními vystavovateli  komunikoval a připravil optimální podmínky tak, aby co nejvíce podpořil jejich prezentaci.

Můžete nám představit svůj projekt YOU’N’ME HUB?

YOU’N’ME HUB byl původně passion projekt, který jsme  začínali společně s přítelem (Jakub Žďárský jako druhá polovička YOU’N’ME). Začátky byli takové, že jsme společně začali spolu fotit různé zakázky od plesů, svateb až po komerčních projekty. Časem se naše spektrum služeb rozšířilo, začínali jsme dodávat video, grafický design, webovou tvorbu, animace a hlavně fotokoutek. 

Proč jste se rozhodla vrátit na EDUCU jako vystavovatel?

EDUCA vždycky byla a bude pro mě srdcová záležitost. EDUCE vděčím za to, že jsem si mohla najít střední školu svých snů, ve které jsem strávila asi zatím ty nejkrásnější 4 roky svého života. 
Jak jsem již zmínila naší fotobudku, tak je to opět něco, co vzniklo z lásky a vždycky říkáme, že je to naše “karanténní miminko”. Je to pro nás splněný sen a jsme na to neskutečně hrdí. Každopádně náš fotokoutek původně vznikl se zaměřením na plesy, firemní a společenské akce, které s ohledem na pandemickou situaci nemohli proběhnout. V době, kdy jsme se snažili o vymyšlení nějakého náhradního plánu, vyskočila na nás vzpomínka z Facebooku. Stará fotografie z EDUCY. A v ten moment nám to “docvaklo”. Fotobudka na EDUCU prostě patří! 
A i přestože to byl rychlý nápad na poslední chvíli, díky úžasnému týmu EDUCY se to podařilo zrealizovat a měli jsme obrovskou radost. Bylo to prostě opět souzené. :) Kdyby mi někdo 7 let zpátky řekl, že jednoho dne budeme na EDUCE mít vlastní stánek, tak bych tomu nevěřila.

Zpět na novinky