V rámci iniciativy #EuropeanYearofYouth podporujeme iniciativy k zapojení všech mladých lidí, abychom společně vybudovali udržitelnější, inkluzivnější a digitálnější evropskou budoucnost.

Hlavním cílem je přispět k tomu, aby měli mladí lidé do budoucna více možností a lepších příležitostí realizovat své plány, diskutovat a poznávat nové přátele, anebo organizovat svou činnost⁠.

Příkladem za všechny mohou být programy Erasmus, který odstartoval už v roce 1987 a letos oslavil 35 let své existence, nebo jedna z nejnovějších iniciativ, Konference o budoucnosti Evropy, kde je až třetina účastníků diskusí mladší než 25 let.

⁠Více informací najdete na Evropském portálu pro mládež, který poskytuje informace o příležitostech v oblasti vzdělávání, dobrovolnictví, aktivní participace, kultury a kreativity, sociální inkluze, globálních témat a cestování pro mladé lidi.

Ať už plánujete vyrazit na stáž, rozjíždíte vlastní projekt, anebo Vás zajímá studium v zahraničí, poradit Vám mohou kromě našich EURES poradců též kolegové z Domu zahraniční spolupráce.

Tak neváhejte, Evropa čeká! 
 

Zpět na novinky