První dotaz studentů po vysvětlení nové matematické teorie je: "A budu tohle někdy potřebovat?" Společně s touto expozicí si v iQLANDII dali za cíl na tuto i jiné podobné otázky odpovídat. Protože využití matematiky je v běžném životě "nespočet" a často dokonce zachraňuje životy. 

Expozice MatematikUm obsahuje soubor didaktických pomůcek a programů, které jsou zaměřené na kritická místa učiva a matematiku v praxi. Zprostředkovávají žákům matematiku zcela novým způsobem, který jim ukáže, jak používat matematiku každý den i mimo školu, a že její hlubší pochopení nám pomáhá lépe chápat a objevovat svět kolem nás. Matematické vzdělávací programy a didaktické pomůcky vznikly za podpory projektu Naplňování krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Libereckého kraje II, reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0017282.

MatematikUm je rozděleno do následujících osmi sekcí: matematika všedního života, matematika v IT, matematika v přírodě, stavebnictví, historie matematiky, funkce a další témata (finanční matematika, statistika, sport). Přijďte si prohlédnout fraktálovou grafiku, vyzkoušet matematické bludiště, prozkoumat řezy těles. Kreslit do písku jako Archimédés v Syrakusách, dozvědět se, jak využít trigonometrii v běžném životě, nebo se ponořit do virtuální reality! Nebo si spočítat investici na důchod. 

V iQLANDII se drží hesla: „Nemusíš být génius, abys chápal matiku!"

Více na Co se u nás děje | iQLANDIA 

Zapojte děti do iQVÝZVY

iQVÝZVA je úspěšná on-line soutěž pro mladé, tvořivé děti do 15 let. Každý ročník soutěže probíhá celý školní rok, soutěž se skládá ze 4 základních kol a nejlepší práce postupují do květového finále v iQLANDII. Neváhejte děti zapojit, stačí se zúčastnit 1 základního kola a mohou se dostat do finále. 
Hraje se o hodnotné ceny jako chytrý mobilní telefon iPhone XR a Samsung Galaxy A5, vstupenky do iQLANDIE, iQPARKU nebo Funparku, deskové hry od Mindoku, tvořivé hračky od Pompa a další. 

Podrobnosti k soutěži naleznete na soutěžním webu iQVÝZVY. 


 

Zpět na novinky