Pravidlo Elevator pitch nám říká, že bychom se měli umět představit úplně cizímu člověku během společné jízdy výtahem. Prostě za pár vteřin a pár pater. U nás na konferenci bude ale času o malinko více. A tak jsme se inspirovali Pavlínou Louženskou (mimochodem naší loňskou přednášející) a jejími tipy na networking.

Jak navázat vztahy a vyždímat z konference opravdu maximum?

1 Připravte se

Jako domácí úkol si projděte seznam jmen, o kterých si myslíte, že je na konferenci potkáte a uvědomte si, s kým se o čem budete moct pobavit. Není na škodu si připravit i pár aktuálních témat na small talk – k tomu postačí čerstvé noviny.

2 Dorazte včas

Buďte na akci jako první, ať máte přehled, kdo kdy přijde a kam si kdo sedá. Nikdo vám tak neproklouzne.

3 Elevator pitch

Bez toho se neobejdete. Mějte ho připravený a obměňujte podle toho s kým mluvíte – třeba se už znáte, tím pádem by měl obsahovat to, co je u vás nového. Taky si promyslete otázky, které mohou od ostatních následovat, ať si pak nevyčítáte, že neumíte improvizovat.

4 Pochvalte se

Správný pitch obsahuje i konkrétní data a unikátnost. Nebojte se sdílet například výsledná čísla z vašeho posledního vydařeného projektu. Když to dobře podáte, nejde o samochválu, ale o zdravé sebevědomí.

5 Lidi nekoušou, buďte proaktivní

Korzujte už při coffee break a nebojte se oslovit ty, se kterými chcete mluvit. Představujte se, ptejte se, diskutujte.

6 Rozšiřujte neustále síť kontaktů

Zkuste se ostatních při rozhovoru zeptat, s kým by vás třeba ještě mohli seznámit nebo propojit, nebo jim to naopak nabídněte vy.

7 Konferencí to nekončí

Vyměňte vizitky, ale hned druhý den se s lidmi propojte ideálně přes LinkedIn, klidně i s krátkou doplňující zprávou a poděkováním za seznámení nebo rozhovor.

Teď už nezbývá nic jiného, než se těšit a “být HRrrr”. Uvidíme se už 11. října!
 

Zpět na novinky