Jakou cenu jste si připravili pro vítěze kategorií TOP škola a TOP firma?
Pro vítěze kategorie TOP škola jsme připravili prohlídku Zámku Svijany s průvodcem a pro výherce firemní kategorie TOP firma exkurzi v Pivovaru Svijany, včetně ochutnávky nefiltrovaného piva z ležáckého tanku. Výherci obou kategorií se tak mohou těšit na příjemný zážitek a návštěvu Svijan.

Krom toho, že jste partnerem veletrhu, plánujete na Educu i svůj vlastní stánek? Pokud ano, už víte, na co se v něm budeme moct těšit?
Rádi bychom rozšířili spolupráci s veletrhem EDUCA, v minulém roce jsme byli partnery HR konference, v letošním roce se plánujeme účastnit i jako aktivní vystavovatel. Pivovar Svijany je úspěšná firma a významný zaměstnavatel v regionu, proto bychom návštěvníkům rádi blíže představili firemní kulturu, benefity a nabídku pracovních pozic v rámci naší firmy. Ačkoli s počtem 155 zaměstnanců ve firmě se řadíme mezi středně velké podniky, panuje u nás rodinná a přátelská atmosféra.

Na koncepci stánku zatím pracujeme, ale chceme návštěvníkům ukázat, co vše stojí za tradiční výrobou piva, na které si náš pivovar zakládá. 

Proč vám dává smysl podporovat Educu?
Dlouhodobě spolupracujeme s libereckou arénou a podporujeme tento multifunkční areál. Jako Pivovar Svijany se snažíme podporovat významné akce v našem regionu a veletrh Educa je pro nás správnou volbou. Tento veletrh patří mezi ty tradičně pořádané v Liberci a my jsme rádi, že se můžeme spojit s takto úspěšnou akcí, která podporuje vzdělání a vyhledávání nových pracovních příležitostí. 

Svijanský zámek nedávno oslavil dvouleté výročí od jeho otevření veřejnosti, co vás přimělo k jeho renovaci a rekonstrukci?
Pivovar Svijany koupil značně zchátralý zámek v roce 2013 a poté se ho rozhodl obnovit, a tím navrátit této významné kulturní památce ztracený lesk. Zámek leží přímo naproti rozrůstajícímu se areálu Pivovaru Svijany. Předchozí vlastník měl s objektem velkolepé plány, ale nakonec z nich sešlo. Objekt chátral a hrozila jeho devastace, a protože pivovar vždy k zámku patřil, cítili jsme určitou povinnost se o zámek postarat. Je to významná architektonická památka, která by jinak spadla, ale díky rozsáhlé rekonstrukci za pomoci EHP a Norských fondů se nám ji podařilo zachránit. Nyní je velkou chloubou, kterou navštíví v průběhu sezóny tisíce návštěvníků. 

Zámek Svijany

Co vše nabízí areál Pivovaru a Zámku Svijany návštěvníkovi?

Ve Svijanech se určitě návštěvník nudit nebude. Areál nabízí kromě návštěvy Pivovaru Svijany mnohem více – zrekonstruovaný zámek, zámecký hotel, nádhernou zahradu, kavárnu Zámecký šenk a také Pivovarskou restauraci. Snažíme se návštěvníkům připravit bohatý program po celou sezónu i mimo ni. Jsou akce, které se zde konají tradičně jako například Zámecké a Svatováclavské slavnosti. Potřebné informace o našem Pivovaru a Zámku Svijany najdete na www.pivovarsvijany.cz nebo na www.zameksvijany.cz.


Tušíte, kolik litrů piva (alko i nealko) se na Educe vypije? 
Věříme, že obliba spojená s vynikající a velice známou chutí našeho piva přitáhne nejednoho návštěvníka veletrhu k nám na stánek, kde budou moci naše pivo ochutnat. Odhadnout číslo není lehké, ale určitě budeme dobře připraveni, aby nám pivo nedošlo. Pokud si můžeme tipnout, tak pak to může být až přes 200 l piva.


Doražte na Educu se osvěžit nealko Svijany nebo se rovnou podívat na jejich pracovní nabídky!
 

Zpět na novinky