Vše lze vlastně shrnout velmi jednoduše a rychle: EDUCA vyrostla. A to ve všech možných významech toho slova.

1.Láká stále víc návštěvníků
Návštěvnost veletrhu umíme s naprostou přesností počítat od roku 2015. A od té doby se zvýšila o celých 73 % na loňských necelých 20 tisíc návštěvníků. Zajímavé je i to, že i každou sobotu je dnes EDUCA plná návštěvníků – školy v ten den střídají rodiče s dětmi, kteří se stále aktivněji zajímají o výběr školy pro své ratolesti.
 
2. Účastní se jí 75,7 % škol zřizovaných Libereckým krajem
Nejvyšší zastoupení svých škol má na EDUCE okres Liberec (92 %) a Semily (88 %), z celého kraje se jí v loňském roce účastnilo celkem 28 škol. Dalších několik desítek jich však bylo i z jiných krajů, například až z Karlovarského. Když k tomu připočteme více než 60 přítomných firem, je jasné, proč je EDUCA největším veletrhem vzdělávání a práce na severu Čech.

3. Její program se výrazně rozšířil
EDUCA již dávno není jen o strohé prezentaci škol a firem na stáncích – součástí je dnes bohatý doprovodný program, který se snažíme stále rozvíjet a návštěvníkům i vystavovatelům veletrh zatraktivňovat a zpohodlňovat. Pevným bodem programu jsou dvě konference, jedna určená ředitelům a zástupcům škol, druhá profesionálům z oblasti personalistiky, dále pak testovací centra VŠ, kariérní poradenství a mnoho dalšího. Součástí veletrhu je také masivní propagační kampaň, která spolu s myšlenkou EDUCY podporuje i jednotlivé školy a firmy.

V čem naopak veletrh EDUCA MYJOB Liberec za celých 13 let nevyrostl tak výrazně jako v ostatních aspektech? Jednoznačně v cenách. V loňském roce došlo k prvnímu zdražení výstavní plochy od roku 2009. Zdražení o 22 %  za m2 plochy se na první pohled může zdát výrazné, ale je třeba si uvědomit, o kolik vzrostly za celých 10 let náklady na organizaci veletrhu. Například ceny energií vzrostly v průměru o 26 %, pohonných hmot o 24 %  a mzdy dokonce o 44 %.


Jedno je jasné – uplynulých 13 let s EDUCOU jsme si rozhodně užili a jsme na náš veletrh hrdí. A už teď se moc těšíme na 14. ročník EDUCA MYJOB Liberec 2020. Plány máme velké a vy se máte rozhodně na co těšit spolu s námi. Sledujte nás a brzy se dozvíte víc!

Zpět na novinky