Proč jste se rozhodli Educu vůbec podpořit?
Líbí se nám v Apertě koncept Educy hlavně jako příležitosti k prolínání všeho možného – různých generací, zaměstnanců a zaměstnavatelů, veřejné správy i nadnárodních firem, škol a organizací, lidí místních i z dálky, odborníků i laiků. A u toho chceme být a svými schopnostmi přispět k úspěchu Educy. 


Tohle bude už váš 4. ročník v roli moderátora naší HR konference – co vás na moderování nejvíc baví?
Rád propojuji energii. A protože nejsem elektrikář, tak zejména energii lidí a jejich myšlenek. Moderování je k tomu skvělou příležitostí.


Co si krom moderování na Educe ještě užíváte? 
Setkání s lidmi, a to ve všech formách, které Educa nabízí. S některými se vidím jednou za rok právě na Educe. Pro mne milá tradice. Rád obcházím stánky škol, firem, organizací a všímám si, co o sobě říkají a jaký to má ohlas u návštěvníků.


Na co byste návštěvníky Educy nalákal?
Na stánky, kde lidé nepostávají, ale mají možnost si něco vyzkoušet, zeptat se a dozvědět. A také si něco odnést v hlavě, v srdci a v ruce. V rámci letošní konference bych je rád pozval například na příspěvek pana Heřmana Volfa věnovaný pracovnímu životu handicapovaných.


Co říkáte na velkou účast na HR konferenci – 120 personalistů nejen z Liberce to není špatné, že?
Je skvělé, že v době vzdálených přístupů a odosobněnosti se na jednom místě a v jeden čas sejde tolik fanoušků personalistiky. Tento způsob komunikace je mi blízký. 
 
Jak se na moderování připravujete? Máte už nějaké osvědčené triky?
Můj základní moderátorský přístup je kombinace přípravy, kdy si čtu zaslané příspěvky, zjišťuji si informace o řečníkovi, tématu, s improvizací. Nechávám se ovlivnit tím, co kdo z účastníků řekl nebo se v sále dělo. 


Co je pro vás při moderování tou největší výzvou?
Dodržet časový plán a okouzlit techniku, aby nám byla nakloněna. A také nečekanosti, které se vždy stanou a je obtížné se na ně plně připravit. Jednou z jistot je, že Murphyho zákony fungují.


Nezapomeňte, že Educa vypukne 11. října a na HR konferenci se můžete registrovat tady. Doražte, těšíme se na vás!
 

Zpět na novinky