Od 3. února spouští Krajská vědecká knihovna v Liberci novou řadu on-line školení pro širokou veřejnost – představíme Vám elektronické zdroje a digitální archivy z nabídky naší knihovny, které můžete pohodlně využívat doma či kdekoliv jinde prostřednictvím vzdáleného přístupu.

V posledních dvou letech se pracovníci Krajské vědecké knihovny v Liberci snažili o zdokonalení a rozšíření nabídky služeb poskytovaných ve virtuálním prostoru. Posledním přírůstkem do této rodiny je zbrusu nový cyklus krátkých on-line školení Knihovna z pohodlí vašeho domova.

Ve čtyřech tematických okruzích vás naučíme, jak velmi rychle a jednoduše získat přístup ke světovým novinám a časopisům, včetně archivu módního časopisu Vogue. Dále Vám ukážeme, jaké nabízíme e-knihy a jak si je vypůjčit, nebo co nabízí hudební knihovna Naxos Music Library.

Odbornou i laickou veřejnost může zajímat, že s naší pomocí lze také snadno listovat v zahraničních odborných článcích. Studenty a badatele zveme na poslední kurz, který představí zajímavé české digitální knihovny.

Cyklus se stane pravidelnou součástí vzdělávací nabídky naší knihovny a bude opakován vždy několikrát do roka. Úvodní řada školení začíná 3. února a bude pokračovat každý únorový čtvrtek v 17 hod., jedna lekce potrvá 45 min. a bude vždy zaměřena jen na jeden zvolený tematických okruh. Kurzy budou probíhat v aplikaci ZOOM a je nutné se na ně předem přihlásit. Veškeré informace o jednotlivých kurzech a pokyny k přihlášení najdou zájemci na webových stránkách knihovny v sekci Akce nebo v aktualitách.   

Krajská vědecká knihovna v Liberci


Zpět na novinky