Při práci ve společnosti Comprensa

 

 

 

Ačkoliv Střední škola oděvního designu Kateřinky – Liberec leží na okraji Liberce blízko lesů Jizerských hor, tak tam obvykle vládne čilý ruch a tvůrčí atmosféra. Koronavirus momentálně přesunul výuku do virtuálního prostředí, ale její dynamiku to příliš nezměnilo. „U nás najdete jediný studijní obor - Fashion Design, který je zakončen maturitní zkouškou. Zájem o něj je v posledních letech veliký. Nabízíme totiž skvělé podmínky pro umělecky zaměřené žáky, kteří se chtějí uplatnit ve světě módy u nás nebo kdekoliv v zahraničí,“ představuje školu Blanka Merklová, zástupkyně ředitele oděvní školy z Kateřinek. Podle ní k hlavním lákadlům oboru patří vysoký počet hodin výuky výtvarných předmětů jako figurální kresba nebo design oděvů, dále profilové předměty zaměřené na šití oděvů, tvorbu oděvních doplňků, styling, líčení nebo modeling a image osobnosti. „Vedle toho se žáci naučí pracovat s počítačovými programy, aby zvládali svoji produkci převést také do digitálních formátů. K tomu bych ještě zmínila, že u nás se žáci nemusí bát matematiky. S tou se během studia moc trápit nebudou,“ dodává s úsměvem Blanka Merklová.

 

Praha – New York – Barcelos

 

Čtyřleté studium Fashion Designu v Kateřinkách ale neznamená pouze práci ve škole. Velmi aktivním přístupem motivuje vedení organizace své žáky k účasti v regionálních i národních soutěžích. Samozřejmostí jsou módní přehlídky, kde se prezentují modely navržené a vyrobené studenty. Protože je v současnosti svět módního průmyslu globalizovaný, tak už patří ke standardu, že je studijní nabídka obohacena o mezinárodní aktivity. „Příkladem může být akce v New Yorku, kde se naše žákyně představily na akci NYC x DESIGN módní přehlídkou, nebo mohu zmínit projekty krátkodobých i dlouhodobých zahraničních stáží v portugalském Barcelosu. Do nich zapojujeme žáky, absolventy a nově i učitele. V tomto roce by k nám do školy měli přijet vyučovat portugalští návrháři. Na to se moc těšíme, protože se do akce zapojí skoro celá škola. To vše děláme s cílem perfektně připravit absolventy na jejich budoucí kariéru. Ať už na vysokých školách, nebo přímo v módním průmyslu,“ doplňuje Blanka Merklová. 

 

Individuální prohlídka školy pro každého zájemce o studium

 

Kdo má o studium Fashion Designu zájem, ten může využít unikátní nabídku individuální prohlídky areálu v Kateřinkách a seznámení se s oborem. K tomuto kroku vedení školy přistoupilo kvůli pandemii koronaviru. „Naší snahou je představit obor všem zájemcům o studium, ukázat jim i jejich rodičům pracoviště, naše zázemí a ukázat jim všechny možnosti, které nabízíme. Osobní kontakt je v tomto ohledu nenahraditelný. Na individuální návštěvu se mohou zájemci přihlásit na sekretariátu, stačí zavolat nebo poslat email,“ dodává Blanka Merklová.

 

Více informací lze získat na internetových stránkách školy skolakaterinky.cz nebo z facebookového profilu facebook.com/FashionDesignSSOD.

 

Výběr knoflíků

Expedice hotových výrobků


Výběr vzorků


Návrh potisku, který vzniknul na stáži Erasmus+ 

Příprava vzorků

Zpět na novinky