Česká koalice pro ochranu biodiverzity sdružuje a pomáhá neziskovkám chránit faunu a flóru po celém světě i v České republice. Co děláme? Realizujeme různé kampaně, tvoříme dokumenty, pořádáme konference a setkání, udělujeme ocenění a pod hlavičkou CCBC do škol přivádíme do tříd odborníky z terénu.

CCBC do škol – lidé z praxe motivují
CCBC do škol je výchovně-vzdělávací program určený žákům základních a středních škol, který si klade za cíl pomoci rodičům a školám vychovat generaci dětí s kladným vztahem k lidem, zvířatům a rostlinám. Do škol přivádíme lidi z praxe, kteří svým osobním příběhem a zážitky z terénu motivují děti k tomu, aby se o biodiverzitu zajímaly více. 
Kromě osobních setkání nabízíme praktickou knihovnu online vzdělávacích materiálů pro využití v přírodopisu, biologii, ekologii, zeměpisu nebo společenských vědách. Výuková videa s pracovními materiály, zajímavé kvízy či jedinečné kalkulačky, to vše obsahuje naše online databáze.  

SETKÁNÍ S UČITELI
Na úterý 12.10. jsme připravili v Lidových sadech v Liberci bohatý program pro učitele. Na co se můžete těšit?
Představíme Vám, jak lze obohatit výuku o příběhy expertů z praxe. Koho si můžete do výuky pozvat? Jak obohatit program projektových dnů? A co se od našich terénních pracovníků děti dozví? Nejen na tyto otázky získají kantoři odpověď.
Markéta Ticháčková, zkušená ornitoložka, Vás zavede do světa ptáků. Její povídání na téma „Monitoring a ochrana jeřábů“ či ukázka zážitkového programu kroužkování ptáků bude příkladem toho, jak vypadá působení našich lektorů ve škole.
Další naše velké téma je digitalizace. Učitelé se budou moci seznámit s tím, jak obohatit výuku za pomoci uživatelsky jednoduchého systému PREZI. Vše si sami na místě budou moci vyzkoušet.

 
Závěrem programu je komentovaná prohlídka Zoo Liberec. 
Program
14:00 – 14:30 uvítání a představení nabídky CCBC s Alenou Rokovou
14:30 – 15:00 přednáška Monitoring jeřábů popelavých/Markéta Ticháčková
15:00 – 15:30 ukázka KROUŽKOVÁNÍ ptáků/ Markéta Ticháčková
15:00 – 15:30 workshop se Zábojem Markem na využití systému prezentace PREZI
14:30 – 16:30 Vám bude k dispozici koordinátor pro školy, který s Vámi probere individuální potřeby při realizaci workshopů.

Po skončení programu bude od 16:00 uspořádána PROHLÍDKA zoologické zahrady s průvodcem.

Zpět na novinky