Historicky nejúspěšnější 16. ročník veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA WEEK 2022 právě skončil. Letošní ročník překonal ten minulý, a to jak v počtu návštěvníků, tak nabídkou programů, a to vše po dobu jednoho týdne nejen v Home Credit Areně, ale i za hranicemi Liberce. Návštěvnost sobotní EDUCY EXPO lámala rekordy, když pokořila hranici 23 000 návštěvníků. Celkově přes 31 000 návštěvníků si vybralo některou z 5 hlavních částí EDUCA WEEKU.

Úspěšný EDUCA WEEK v Liberci skončil, ale úplná tečka to není. Nyní budou na EDUCU navazovat ještě regionální EDUCA burzy práce, které proběhnou v jednotlivých městech Libereckého kraje,“ uzavřel hlavní část veletrhu za hlavního pořadatele Lukáš Přinda.

Letošní novinkou EDUCA WEEKU bylo rozšíření zaměření mimo tradiční témata na profesní a osobnostní rozvoj návštěvníků pomocí 8 edukativních konferencí a přednášek. EDUCA WEEK 2022 odstartoval velmi úspěšnou konferencí „EDUCA: DIGITÁLNÍ rEVOLUCE“ na téma digitální kompetence ve školství, které se účastnilo více jak 360 pedagogů a která se konala ve spolupráci s Národním pedagogickým institutem České republiky a ZŠ Lesní. Následovala vyprodaná aula na Technické univerzitě v Liberci, která hostila přednášku mistra etikety Ladislava Špačka na téma „Etiketa ve zkratce“. Pro HR manažery a personalisty byl určen seminář HR POINT vztahující se k dopadům inflace na náborové strategie. 

Tradiční části veletrhu EDUCA EXPO dominovala prezentace 59 středních, vyšších odborných, ale i vysokých škol a studijních oborů a více jak 50 firem a institucí z libereckého regionu s nabídkou volných pracovních míst. Vítězem kategorie TOP ŠKOLA se stala Doctrina – Podještědské gymnázium, s.r.o. a TOP FIRMOU je asphericon s.r.o.  
EDUCA EXPO zařadila do svého programu rovněž konferenci, nejen pro manažery, a to EDUCONFERENCI: s podtitulem „Za horizonty komfortu“ na téma „Pevná vůle“. 

EDUCA VISIT nabídla studentům možnost nahlédnout přímo do zázemí vybraných firem a získat představu o uplatnění v oboru, ale i požadavcích ze stran firem.  Tato část EDUCA WEEKU je dlouhodobě velmi oblíbenou i proto, že se účastní nejen liberecké firmy, ale i firmy např. z Turnova či Frýdlantu. 
Více než 4000 návštěvníků si vybralo z nabídky více jak 130 událostí a aktivit programu EDUCA KIDS a EVENT. Program EDUCA KIDS byl připraven speciálně pro mladší věkovou kategorii včetně možnosti využití slev a volných vstupů u partnerů programu.

To, že se Liberec proměnil v město vzdělávání a pracovních příležitostí by nešlo bez spolupráce s Libereckým krajem, Úřadu práce České republiky, ale i všech ostatních partnerů, kteří se každoročně zapojují a jsou jeho součástí.

Rekordní EDUCA WEEK 2022 je za námi, ale pořadatelé už vyhlíží ten další. 


                    
 

Zpět na novinky