Pravidelnou součástí doprovodných programů EDUCA EXPO 2021 byla i dvoudenní série setkání významných společností přímo se žáky základních škol, kterou již každoročně organizuje Svaz průmyslu a dopravy ČR.

Během těchto dnů se žákům představili významní zaměstnavatelé Libereckého kraje, a to společnosti VÚTS, a. s., Krajská nemocnice Liberec a. s., ABB s.r.o., UCT Fluid Delivery Solutions, s.r.o., DGS Druckguss Systeme s.r.o. a ZF Automotive Czech s.r.o.
Cílem bylo s žáky pohovořit o tom, jaké profese jsou pro dané společnosti z dlouhodobého hlediska potřebné, jací absolventi se u nich uplatní, zda mohou školy přijít na exkurzi či nabídka jiné spolupráce.
Každoročně je o tuto akci velký zájem.
 
Na podzimní prezenční akci navazují v rámci EDUCA ONLINE další setkání, tentokrát online formou. Můžete se těšit na prezentace nových zaměstnavatelů ze Semilska, Liberecka, Českolipska i Jablonecka.
Výhodou online formy je možnost účasti všech zájemců z celého Libereckého kraje. První série proběhne v termínech 3.3. a 9.3. 2022, druhá 24.3. a 30.3. 2022 a zatím poslední z plánovaných v online formě v termínech 6.4. a 21.4. 2022.
 
V případě vašeho zájmu se účastnit, vám bližší informace podá Ing. Naďa Vojtíšková (nvojtiskova@spcr.cz, mobil 733 643 520).

Zpět na novinky