Provádíme letní a zimní údržbu silnic II. a III. tříd v majetku Libereckého kraje, včetně vybraných silnic I. tříd a dalších komunikací. Poskytujeme také služby v oblasti péče o veřejnou zeleň, stavebních prací a autodopravy. Tuto komplexní činnost zajišťujeme pomocí 250 zaměstnanců na 10 střediscích ve čtyřech okresech Libereckého kraje. 
Mezi naše nejvýznamnější zákazníky patří: Liberecký kraj, Ředitelství silnic a dálnic, obce a zástupci soukromého a veřejného sektoru. 

Více o volných pozicích se dozvíte na silnicelk.cz/kariera

Přečtěte si krátký rozhovor se studentem ISŠ Vysoké nad Jizerou. Absolventi oboru Silniční technika najdou uplatnění právě ve společnosti Silnice LK.

Co studuješ za školu/obor?

Studuji obor Silniční technika ve Vysokém nad Jizerou.
Tento obor je zaměřen na opravu, údržbu, obsluhu vozidel a strojů používaných při stavbě, údržbě a opravě dopravních komunikací.
Obor vnímám jako velmi potřebný, protože jsem již sám řidič a vnímám stav našich pozemních komunikací, zejména nižších tříd, které jsou ve velmi špatném stavu. Proto jsem se rozhodl pro tento obor, protože si myslím že je podceňovaný. 

Co tě nejvíc baví na praxi?

Na praxi mě nejvíce baví, že není stereotypní a člověk si vyzkouší spoustu věcí, jak na dílně, tak i v terénu a dostane se do styku se zajímavou technikou. Některé práce jsou zábavnější a některé o něco méně, ale všechny jsou potřebné. Poznávám nové lidi a získávám nové informace a zkušenosti. 

Co bys vzkázal budoucím studentům tohoto oboru?

Dobře se učte a zjistíte že tento obor vyniká nad ostatními svou jedinečností. Rozhodně má své výhody a má co nabídnout. 
Když budete šikovní a zruční seznámíte se zajímavou a užitečnou technikou jako například: sypač, finišer, válec apod.

Přeji, aby vás tento obor zaujal a líbil se vám.  


 
 
 
 

Zpět na novinky