Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA WEEK 2021, který se uskutečnil ve dnech od 11. do 17. října 2021 přinesl nový koncept, díky kterému EDUCA oslovila tisíce návštěvníků. V rámci EDUCA WEEKU byla vyhlášena v kategorii TOP FIRMA společnost DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o. a v kategorii TOP ŠKOLA Integrovaná střední škola, Vysoké nad Jizerou, Dr. Farského 300, příspěvková organizace.  

Letošní EDUCA WEEK trval sedm dní a navštívilo ho přes 22 000 návštěvníků. Více než 50 škol a 40 firem se představilo studentům a zájemcům o pracovní příležitosti.

TOP FIRMOU byla vyhlášena společnost DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o., která je pravidelným účastníkem veletrhu.  
Pro letošní ročník jsme připravili prezentaci naší firmy tak trochu jinak, než bývalo zvykem.  Chtěli jsme zaujmout tím, co nás odlišuje od většiny ostatních firem.  Jsme japonská firma – právě tato skutečnost se stala stěžejním tématem, které se prolínalo veškerými přípravami celého našeho stánku.  Návštěvníkům jsme chtěli přiblížit naši firmu nejen tím, co vyrábíme, ale i tím, kde tkví kořeny naší firmy. Každého ocenění naší práce si vážíme. Tohoto obzvlášť, protože letos poprvé za celou dobu, kdy se naše firma tohoto veletrhu účastní, se nám podařilo získat titul TOP FIRMA. Toto ocenění pro nás znamená, že jsme si potvrdili pozici jednoho z nejlepších zaměstnavatelů v Libereckém kraji a současně jej považujeme za důležitý impulz k naší další práci na cestě ke zlepšování image naší firmy v oblasti PR.“, říká Ing. Michaela Hozdeková, supervizor oddělení administrativy vítězné firmy. 

Rozšíření veletrhu o další části firma také přivítala a zapojila se do programu EDUCA VISIT, díky kterému ji měli žáci příležitost navštívit.  Prohlídku provozu si nenechalo ujít 90 žáků ze tří základních škol v Liberci. 

V kategorii TOP ŠKOLA zvítězila Integrovaná střední škola, Vysoké nad Jizerou, Dr. Farského 300, příspěvková organizace, která se zaměřuje na výchovu a vzdělávání kvalifikovaných pracovníků hlavně v technických oborech. V silné konkurenci povedených prezentací zaujala již podruhé.  
Pro nás je to klíčová a největší akce a každý rok se na ni pečlivě připravujeme. Líbí se nám, že se zde atraktivní formou představí vše, co souvisí se vzděláváním, trhem práce, zaměstnaností nebo kariérou. Celá akce tak po stránce obsahu, rozsahu i dosahu splňuje naše očekávání. Naše expozice má za úkol představit naši školu a zejména pozvat návštěvníky k nám na hory na dny otevřených dveří. Jelikož jsme od Liberce poměrně daleko, díky veletrhu EDUCA WEEK se dostaneme blíž k žákům z okolí Liberce a ano, spousta z nich se stane našimi žáky i právě díky veletrhu, kde se o nás dozvěděli.“, říká Ing. Markéta Zelinková, ředitelka školy.

Úspěšný EDUCA WEEK 2021 je již minulostí, ale jeho část nazvaná EDUCA ONLINE je vám k dispozici s informacemi o zapojených firmách i školách, ale také s doplňkovým obsahem veletrhu až do 1.3.2022. Více informací naleznete v sekci ONLINE.  

Zpět na novinky