Asphericon je předním výrobcem asférických elementů a optických sestav. Vize společnosti je měnit revolučním způsobem výrobu asférických čoček a optických systémů. Díky nové technologii, která umožňuje zpracování nejrůznějších tvarů a materiálu pro všechny vlnové délky, společnost dosahuje přesnosti a kvality, která byla doposud považována za nemožnou. Asphericon dodává inovativní řešení více než 750 zákazníkům po celém světě. 

„Veletrhu EDUCA EXPO jsme se letos zúčastnili poprvé, atmosféra je tu naprosto skvělá a moc se nám tu líbí. Výhru jsme vůbec nečekali a máme z ní obrovskou radost. Účast na veletrhu se pro nás stala úžasným a nezapomenutelným zážitkem,” dodali zaměstnanci, které jste mohli na stánku potkat. 

Tomáše Víta, CEO asphericon, s.r.o., jsme se zeptali, co pro něj výhra a celkově EDUCA znamená. 

Co pro vás znamená EDUCA?

„EDUCA pro nás v první řadě představuje příležitost poznat školy z regionu a setkat se s jejich zástupci a studenty. Dává nám možnost oslovit některé z tisíců návštěvníků, mezi kterými bychom rádi našli nové spolupracovníky. Letos jsme se EDUCA WEEKU účastnili poprvé, plně jsme se proto soustředili na naši účast na EDUCA EXPO. V příštím roce si rozhodně nenecháme ujít ani další akce v rámci EDUCA WEEKU.”

Co pro vás znamená výhra titulu TOP FIRMA? 

„Přestože je apshericon světovým lídrem v oblasti přesných optických elementů, v Libereckém kraji zůstáváme skoro neznámí. V předchozích letech jsme množství energie věnovali zvýšení kvality a konkurenceschopnosti našich produktů, a tak nezbýval čas na propagaci společnosti jako takové. Výhra, ale především účast na EDUCA EXPO, je tak pro nás zásadní příležitostí k zviditelnění společnosti a k prezentaci našeho přístupu k zaměstnancům a k regionu. Jsme hrdí na to, že můžeme navázat na dlouholetou tradici zpracování skla, výroby optiky a optických přístrojů. Věříme, že na tuto regionální tradici dokážeme nejen úspěšně navázat, ale také ji dále rozvíjet a opět celosvětově nabízet unikátní optické elementy z Libereckého kraje.”

Liberecká škola Doctrina zahrnuje mateřskou školu, základní školu a gymnázium. Škola si klade za cíl učit děti objevováním, poznáváním a prožitkem. Pomáhá dětem pochopit svět kolem sebe, ve kterém najdou svou vlastní cestu. 

Studentky gymnázia Soni Bergmannové, odbornice na termokameru na stánku Doctrina, jsme se rovněž zeptali, co pro ni  znamená EDUCA EXPO a výhra titulu TOP ŠKOLA. 

Co pro Vás znamená EDUCA EXPO?

„EDUCA EXPO pro mě znamená možnost ukázat, o čem naše škola je. Naše škola není o tom se všechno tzv. našprtat, ale hlavně o atmosféře a přístupu našich učitelů. Naše škola pomáhá studentům zjistit, co je baví, podporuje je, pomáhá jim vybrat si tu nejlepší vysokou školu a učí, jak na ní uspět. EDUCA EXPO je jediné místo, kde se můžeme potkat se všemi deváťáky z Libereckého kraje, promluvit si s nimi a říct jim o všech výhodách studia na Doctrině.”

A co pro Vás znamená letošní výhra?

„Výhra je pro nás zpětná vazba, dokazuje nám, že stánek účastníky zaujal a že se jim líbil a že tím pádem to, co děláme, děláme dobře. Vyhrát byl opravdu krásný pocit a pochvala všem studentům, kteří se na stánku vystřídali, předvedli návštěvníkům velké množství pokusů a osobně si s nimi popovídali. Hmotné ceny jsou fajn, ale pocit uznání je pro nás nejvíc. Děkujeme.”

Zpět na novinky