„Náš veletrh každým rokem nabývá na významu, protože lidem zkracuje cestu mezi vzděláváním a kvalitním zaměstnáním. To potvrdila i rekordní návštěvnost letošního dvanáctého ročníku,“ uvedl za pořadatele Lukáš Přinda. „Pravidelně stoupá také zájem o špičkové konference pro personalisty a představitele škol, které byly tentokrát zcela zaplněné,“ dodal.

Letos se mohli návštěvníci prostřednictvím veletrhu seznámit na stáncích s téměř 70 školami a 60 firmami z celého Euroregionu. Na prezentaci měli vystavovatelé celé tři dny, po které byl veletrh zdarma přístupný všem.

Oficiální zahájení

Veletrh EDUCA MYJOB LIBEREC 2018 začal ve čtvrtek 11. října a trval do sobotního odpoledne. Oficiálního zahájení se zúčastnil Petr Tulpa, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti, Eva Friedrichová, vedoucí Oddělení zprostředkování a poradenství Úřadu práce ČR a za pořadatele Martin Trita, marketingový manažer společnosti S group Sport Facility Management.

Ocenění TOP škola a TOP firma

Ocenění nejlepších stánků škol a firem už k Educe tradičně patří. Kategorii TOP škola vyhrála houslařská škola z Chebu – Integrovaná střední škola Cheb a v kategorii TOP firma zvítězila firma LUKOV Plast, která obhájila své loňské prvenství. Vítězové získávají výstavní plochu na další rok zdarma, skleněnou trofej vyrobenou přímo pro veletrh od partnera veletrhu firmy LASVIT a další dárky od partnerů veletrhu – Pivovaru Svijany a Makro.

 

 

Konference pro personalisty a pro učitele

V rámci veletrhu se konaly dvě konference. První pro všechny personalisty z Liberce a okolí, druhá pro učitele základních i středních škol. HR konference s tématem „Buďme HRrrr“ se jako řečníci zúčastnili Radka Jindřichová z firmy Webasto, Jana Dostrašilová a Markéta Fáberová z Magna Exteriors, Heřman Volf z projektu Cesta za snem, Jan Klusoň z Proudly, Vendula Horníková a Michaela Nováková České televize a Zdeněk Pelc z GZ Media. Konference pro učitele se zaměřila na marketing pro školy, konkrétně Facebook. Přednášela Zuzana Slottová z LBC HUB a Petr Lukavec z SMWORKS.

Škola doporučená zaměstnavateli

Na Educe proběhlo vyhlášení Školy doporučené zaměstnavateli. Klub zaměstnavatelů prostřednictvím této soutěže pravidelně hodnotí střední školy v kraji a fakulty vysokých škol po celé ČR, a to pomocí hlasování firem. Ve spolupráci s EDUCA MYJOB LIBEREC 2018 se zaměřili přímo na 10 nejlepších škol doporučených zaměstnavateli v Libereckém kraji. Letošními výherci se staly Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická v Liberci, Střední průmyslová škola technická Jablonec nad Nisou a Střední průmyslová škola Česká Lípa.

Šek pro handicapovaného studenta

Návštěvníci veletrhu se s velkým zájmem zapojili do charitativní akce, kterou uspořádali organizátoři veletrhu společně s projektem Cesta za snem. Na trenažéru handbiku během dvou dnů najeli 200 km, které pořadatelé proměnili v 10 tisíc korun. Peníze jdou do rukou libereckého studenta Jana Hotovce, který je na vozíku, byl přijat do Prahy na vysokou školu a rád by se osamostatnil. Do charitativní akce se z vlastní iniciativy zapojily další firmy, které finančním darem přispěly na potřebnou kompenzační pomůcku.

Novinky veletrhu

Pořadatelé si letos pro návštěvníky připravili několik novinek. Mimořádný zájem byl o Testovací centrum připravené ve spolupráci s VysokeŠkoly.cz. Díky krátkému testu mohli žáci bleskově zjistit, jaký jsou studijní typ. Tuto možnost využily více než dva tisíce studentů. Nové uspořádání na ploše Home Credit Areny poskytlo vystavovatelům více prostoru a návštěvníkům lepší výhled na hlavní podium. K vidění byla také výstava k výročí 100 let od vzniku republiky, kterou připravilo vedení Libereckého kraje.

 

Budeme se těšit opět za rok!

Zpět na novinky