RODNÝ DŮM
FERDINANDA PORSCHEHO


V tomto domě se v roce 1875 narodil Ferdinand Porsche, který se proslavil jako automobilový konstruktér a tvůrce vozu Volkswagen. Dům tehdy sloužil i jako provozovna živnosti jeho otce Antona Porscheho, který zde měl prosperující klempířskou dílnu. Ferdinand Porsche zde žil do svých 18 let. Budova rodného domu je od roku 2011 ve vlastnictví společnosti ŠKODA AUTO, v roce 2016 byla dokončena její rozsáhlá rekonstrukce s cílem vrátit jí proporce a vzhled z roku 1875.  Na základě dobových fotografií byla realizována i předzahrádka, včetně znovu vysazené jabloně. Moderně pojatá expozice zapojí návštěvníky do poznávání světa techniky, technologií, bohaté historie i budoucnosti mobility.EDUCA KIDS

Pro děti budou v sobotu 14. 10. od 9 do 17 hodin připraveny speciální zábavně-naučné prohlídky s pracovním listem (bez nutnosti předchozí rezervace) a tematická tvořivá dílna.

Pro dospělé pak komentované prohlídky Rodného domu, které seznámí návštěvníky s historií lidského pokroku, inovacemi, historií mobility, regionálními souvislostmi a v neposlední řadě s životem a tvorbou Ferdinanda Porscheho, automobilového konstruktéra, tvůrce vozu Volkswagen a rodáka z Vratislavic nad Nisou. Prohlídky není nutné předem rezervovat. V neposlední řadě se můžete těšit na chutné občerstvení v kavárně v Rodném domě.
Pro registrované návštěvníky v rámci Educa Kids vstup zdarma, pro ostatní návštěvníky je program k dispozici v rámci běžného vstupného. 
Těšíme se na Vás!

Žádáme návštěvníky o dodržování aktuálně platných nařízení vlády ČR k ochraně veřejného zdraví.

 

 

VSTUP ZDARMA*


*Pro registrované účastníky do EDUCA KIDS vstup zdarma a to od 13.10 do 15.10. 2023 (podle aktuální otevírací době)

Jak se registrovat pro získání slevy?

Možnost čerpat výhody a slevy na vstupné získá zájemce jednoduchou registrací v rámci Educa Kids zde. Osoby mladší 15 let musí být přidány v rámci registrace zákonným zástupcem.


Více o partnerovi


website 

 

zpět