RODNÝ DŮM
FERDINANDA PORSCHEHO


V tomto domě se v roce 1875 narodil Ferdinand Porsche, který se proslavil jako automobilový konstruktér a tvůrce vozu Volkswagen. Dům tehdy sloužil i jako provozovna živnosti jeho otce Antona Porscheho, který zde měl prosperující klempířskou dílnu. Ferdinand Porsche zde žil do svých 18 let. Budova rodného domu je od roku 2011 ve vlastnictví společnosti ŠKODA AUTO, v roce 2016 byla dokončena její rozsáhlá rekonstrukce s cílem vrátit jí proporce a vzhled z roku 1875.  Na základě dobových fotografií byla realizována i předzahrádka, včetně znovu vysazené jabloně. Moderně pojatá expozice zapojí návštěvníky do poznávání světa techniky, technologií, bohaté historie i budoucnosti mobility.EDUCA KIDS

Pro děti budou v sobotu 15. 10. od 9 do 17 hodin připraveny speciální zábavně-naučné prohlídky s pracovním listem (bez nutnosti předchozí rezervace) a tematická tvořivá dílna.

Pro dospělé pak komentované prohlídky Rodného domu, které seznámí návštěvníky s historií lidského pokroku, inovacemi, historií mobility, regionálními souvislostmi a v neposlední řadě s životem a tvorbou Ferdinanda Porscheho, automobilového konstruktéra, tvůrce vozu Volkswagen a rodáka z Vratislavic nad Nisou. Prohlídky není nutné předem rezervovat. V neposlední řadě se můžete těšit na chutné občerstvení v kavárně v Rodném domě.
Pro registrované návštěvníky v rámci Educa Kids vstup zdarma, pro ostatní návštěvníky je program k dispozici v rámci běžného vstupného. 
Těšíme se na Vás!

Žádáme návštěvníky o dodržování aktuálně platných nařízení vlády ČR k ochraně veřejného zdraví.


Více o partnerovi

 

website 

 

 

 

PROGRAM PRO EDUCA KIDS 2022


Středa 12. 10.

8:30–9:30
10:00–11:00

 

volný čas
11:30–12:30

Rodný dům
F. Porscheho
pro kolektivy dětí MŠ i ZŠ, hodinové prohlídky, kapacita max. 1 třída
nutná předchozí rezervace

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY Rodného domu F.P.

určeno pro třídní kolektivy


Sobota 15. 10.

9:00 - 17:00

Rodný dům
F. Porscheho
každou hodinu
bez předchozí rezervace

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY A TÉMATICKÁ TVOŘIVÁ DÍLNA

komentované prohlídky Rodného domu F.P., tvořivá dílna pro děti, pro účastníky veletrhu zdarma, pro ostatní zájemce v rámci běžného vstupného

 

Mám zájem čerpat výhody a slevy v rámci Educa Kids?

Možnost čerpat výhody a slevy na vstupné získá zájemce jednoduchou registrací v rámci Educa Kids zde. Osoby mladší 15 let musí být přidány v rámci registrace zákonným zástupcem.

Mám zájem účastnit se programu s omezenou kapacitou a nutnou předchozí rezervací?

Na programy s omezenou kapacitou je nutné se nejprve registrovat a následně přihlásit zasláním e-mailu na adresu registrace@educaweek.cz.

V případě, že jste veřejnost = jednotlivci, do Předmětu uveďte „KIDS + název programu“. V těle následně uveďte název organizace, zvolený čas programu, jména a věk každého účastníka, a telefonní kontakt zodpovědné osoby (pro případ organizačních změn).
Příklad přihlašovacího e-mailu:
Předmět mailu: KIDS - Jak se staví muzeum
Tělo mailu:
Severočeské muzeum
14:00
Jan Novák - doprovod, tel.: 731 001 001
Jana Nováková - 8 let
Radek Pilný - 9 let
Následně od týmu EDUCA KIDS obdržíte potvrzení rezervace účasti.
Při návštěvě doprovodného programu či čerpání výhody u vybrané organizace Vám bude u vstupu nabídnutý malý dárek, žlutý náramek "I LOVE EDUCA". Tento náramek potvrzuje Vaši registraci a lze se s ním prokazovat při návštěvách dalších partnerů.


V případě, že objednáváte program
pro třídní kolektiv či organizovanou skupinu s doprovodem, do Předmětu uveďte „KIDS + název programu“. V těle následně uveďte název organizace, zvolený čas programu, počet a přibližný věk účastníků, a telefonní kontakt zodpovědné osoby (pro případ organizačních změn).

Následně od týmu EDUCA KIDS obdržíte potvrzení rezervace účasti Vašeho kolektivu.

zpět