Česká sklářská a designérská společnosti LASVIT je uměleckou křižovatkou, kde se střetávají talentovaní umělci a rodí neotřelé nápady. Instalace je dílem kreativního ředitele LASVITu Maxima Velčovského. Pomocí tisíců skleněných bublin vytvořil Velčovský na stěnách lobby budovy Butterfly portréty slavných osobností spjatých s Karlínem. Jeho obrazy jsou ukázkou kreativní práce se sklem, která ukáže žákům možnosti starobylého řemesla ve spojení s moderním uměním. V podání LASVITu totiž sklo nikdy není nuda.

LASVIT a Liberec

Firma LASVIT je je spjatá nejen s Novoborskem, ale i s Libercem. Firmu založil v roce 2007 liberecký rodák Leon Jakimič. Mladá a progresivní česká společnost inspiruje svět svými dechberoucími skleněnými instalacemi na zakázku i unikátními kolekcemi svítidel a skla. Její instalace zdobí luxusní rezidence, hotely i nákupní centra. Vyrábí ale také  skleněné trofeje, a to včetně prestižní ceny Tour de France

LASVIT a Educa

LASVIT je už čtvrtým rokem v řadě hlavním partnerem Educy, pro kterou vyrábí trofeje pro kategorie TOP škola a TOP firma. Ostatně více nám prozradili v rozhovoru zde.

LASVIT a Karlín

Pokud chcete vidět, co Lasvit dokáže, rozhodně se zajeďte podívat na instalaci v pražské budově Butterfly. Instalace plní hlavní misi firmy – přinášet krásu, tradici, řemeslo a kus Česka. Žáky může zaujmout nejen velikost, ale třeba vynalézavost, se kterou je dílo pojato. Jde totiž o obrazy slavných osobností spjatých s Karlínem. Obrazy jsou ale tvořené ze skleněných bublin, které důmyslným vyskládáním tvoří rysy tváří. Zblízka uvidíte „jen“ sklo, ale z dálky celý portrét. Tyto „Skleněné malby“ zachycují tváře rakouské císařovny Karolíny Augusty Bavorské, vynálezce Františka Křižíka, legendy českého průmyslu Emila Kolbena a herečky Olgy Scheinpflugové. Zajímavostí je, že portréty jsou výsledkem kombinace matematických výpočtů, ruční práce a pečlivé instalace podle předlohy.


Instalaci rozhodně doporučujeme, ať už jako školní exkurzi nebo třeba jako rodinný výlet, sklo totiž není nuda!
 

Zpět na novinky