Přestože veletrh EDUCA vždy byl a stále je určený pro širokou veřejnost, jednou z nejdůležitějších skupin, na kterou se vždy při přípravě programu zaměřujeme, jsou studenti základních a středních škol. A právě v případě studentů středních škol je vedle ukázek dalšího studijního uplatnění důležité také jejich přímé propojování s konkrétními firmami a jejich přímé zapojení do organizace celého veletrhu od EDUCA EXPO až po EDUCA ONLINE.
Během loňského prvního ročníku EDUCA ONLINE se ukázalo, že šikovní a zapálení studenti dokáží veletrh posunout o pořádný kus dál. Například studenti Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia se postarali o technické zajištění během živého vysílání STUDIA EDUCA. Právě tím pak diváky z pozice moderátorů provázeli studenti libereckého gymnázia Doctrina. I proto budou letos zapojeni do příprav nejrůznějších částí EDUCA WEEKU, který proběhne od 11. do 17. října 2021 v Liberci.

makro Liberec spojí síly s SOŠ gastronomie a služeb Liberec

Výsledkem propojování studentů a konkrétních firem, které se dotkne také chodu samotné EDUCY, je nově uzavřená spolupráce liberecké pobočky makro Cash & Carry ČR a Střední školy gastronomie a služeb z Liberce. 

Studenti SOŠ se zapojí do aktivit společnosti makro v průběhu konání EDUCA EXPO přímo v rámci jejich expozice, makro coffee point zóny a při zajištění občerstvení na HR konferenci, a to tak, aby byli studenti podpořeni přímo ve svém zájmu a oboru studia. 

Střední škola gastronomie a služeb Liberec navazuje na dlouholetou tradici odborných škol v Liberci, která sahá až na konec 19. století. V současné době je zde možné studovat v maturitních oborech: Hotelnictví, Gastronomie a Kosmetické služby a v oborech s výučním listem: Kuchař, Číšník, Kadeřník, Krejčí a Cukrář. 

Liberecké makro Cash & Carry ČR je pak dlouholetým partnerem veletrhu EDUCA a jeho nedílnou součástí. Ve své výstavní expozici pravidelně prezentují možnosti uplatnění ve společnosti pro studenty, absolventy i zkušené profesionály z různých oborů nejen přímo v prodejnách, ale třeba i v oblasti obchodu či logistiky.

Kromě tohoto velmi přínosného spojení makra a SOŠ gastronomie a služeb Liberec přímo během EDUCA EXPO, ze kterého máme velkou radost, se studenti různých škol zapojí například do příprav a technického zajištění EDUCA ONLINE, ujmou se rolí moderátorů během EDUCA EXPO a různých aktivit během EDUCA KIDS.

Zpět na novinky